- Уровень аккредитации:IV
- Место в "Компасе":
- Формы обучения:Дневная (очная)Заочная, дистанционная
- Подготовительное отделение: есть
- Наличие общежитий: есть
- Наличие военной кафедры:
- Последипломное образование: есть
- Аспирантура, докторантура: есть
Сучасний спеціалізований освітній і науковий центр, ліцензований і акредитований Міністерством освіти і науки України. Академія широко відома за межами України, вона є членом Міжнародної організації інженерної педагогіки (IGIP). Це дає можливість випускникам академії здійснювати важливу соціальну, професійну, виробничо-технологічну діяльність із забезпечення високого рівня навчання в системі професійної освіти: викладачів, методистів, майстрів виробничого навчання в професійно-технічних навчальних закладах (технікумах, коледжах, ПТУ, ліцеях і загальноосвітніх школах) та висококваліфікованих інженерів для промислових підприємств.
Сьогодні академія – це близько 10 тис. студентів, які здобувають знання на 6 факультетах академії. 23 кафедри академії забезпечують навчання студентів із гуманітарних, фундаментальних, загальноінженерних і спеціальних дисциплінах. До складу академії входять:
Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут, м. Артемівськ і Слав'янськ;
Стахановський навчально-науковий інститут гірничних та освітніх технологій.
В академії створено всі умови для розвитку наукових шкіл у галузі педагогіки й інженерної психології, працює 4 спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій. Діють центр підготовки міжнародних інженерів-педагогів, науково-методичний центр інженерно-педагогічної освіти, центр із розробки стандартів вищої інженерно-педагогічної і професійно-технічної освіти, 6 навчальних і науково-виробничих комплексів.
Бібліотека академії має у своєму розпорядженні один із найбільших у м. Харкові фондів навчальної, навчально-методичної, наукової й художньої літератури (понад 800 тис. екземплярів). У бібліотеці функціонують 3 читальних зали, з яких 2 розміщені у студентських гуртожитках.
Пріоритетним напрямом діяльності Української інженерно-педагогічної академії є подальший розвиток міжнародних зв’язків з вищими навчальними закладами та організаціями іноземних держав.
Міжнародне співробітництво – це міжуніверситетські довгострокові програми співробітництва у галузі обміну молодіжними, студентськими делегаціями, навчання у закордонних учбових закладах, інформаційно-технологічного обміну, проведення спільних науково-дослідних робіт за сумісними проектами.
Міжнародна діяльність академії реалізує інтеграцію УІПА у світовий освітній простір.
За роки існування Українська інженерно-педагогічна академія підготувала понад 70 тис. фахівців, які працюють в Україні, країнах СНД і далекого зарубіжжя. Випускники академії в різний час займали керівні посади, серед яких були 4 міністри, 1 заступник міністра, близько 3000 директорів, провідних фахівців промислових і наукових об'єднань, керівників навчальних закладів, громадських діячів.
Система освіти в академії здійснює безперервну багаторівневу підготовку за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр-фахівець-магістр. Підготовку майбутніх фахівців здійснюють 438 викладачів, з них – 53 докторів наук і 222 кандидатів наук.
Студенти академії денної і заочної форми навчання, мають можливість отримати другу спеціальність, а також робочу професію. Ефективно діє система підготовки науково-педагогічних кадрів, яка включає докторантуру й аспірантуру.
В академії працюють наукові студентські спілки й гуртки самодіяльності, які дають можливість молоді реалізовувати свої захоплення і розширювати коло інтересів. Невід'ємною частиною студентського життя є спорт.