Навчання у Польщі. Міжнародні відносини

Kiлька років тому навчання за кордоном здавалося недосяжним явищем. В першу чергу через високі витрати. Сьогодні досить легко отримати іноземний диплом. Головне – це володіння необхідною інформацією.

В даний час одним з найпопулярніших напрямів навчання за кордоном  є Польща. Це пояснюється тим , що Польща перебуває близько до України, польська мова схожа на українську та російську і ціни за навчання відносно низькі. За деякими даними ВУЗи Польщі  налічують 15 тисяч українців серед 36 тисяч усiх іноземних студентів. Співпраця між польськими та українськими університетами  особливо зросла протягом останніх двох кризових рокiв . В основному це стосується можливості мобільності для українських студентів. Тому існує безліч програм, стипендій і грантiв.  Головне питання полягає в мовi викладання.

Бiльшiсть  з наведених нижче прикладiв  стосується  навчання у галузi міжнародних відносин, оскільки ця спеціальність є однією з найпопулярніших і найпоширеніших серед ВНЗ Польщі.

Цілком можливим  є навчання англійською мовою в найпрестижнiших  унiверситетах Польщі. Однак це вимагає оплати, а також інтерв’ю щодо загального знання міжнародних відносин (МВ). Досить часто запитується  сертифікат з англійської мови:

Бакалаврат МВ у Варшавському університеті. (Кращий університет у Польщі на сьогоднішній день)

http://www.en.ism.uw.edu.pl/undergraduate-programme/

Бакалаврат МВ та регіональних досліджень в Ягеллонському університетi в Кракові. (Другий найкращий університет у Польщі)

http://www.wsmip.uj.edu.pl/275 http://www.iras.uj.edu.pl/overview

Iснують програми навіть українською або російською мовою. Навчання в приватному університеті англійською мовою теж можливо i як правило, це вийде значно дешевше і не вимагає інтерв’ю.

Бакалаврат  MВ в  приватному університеті Лазарского

http://recruitment.lazarski.pl/educational-offer/bachelors-degree/english/international-relations/

Бакалаврат з подвійним дипломом в галузi МВ і європейських досліджень

http://recruitment.lazarski.pl/educational-offer/bachelors-degree/english/double-degree-ba-in-international-relations-and-european-studies/

Українськi студенти  можуть навчатися безкоштовно польською мовою. Людина, яка володіє так званою “Karta Polyaka” (отримується, якщо один з членів сім’ї має польське коріння) може брати участь у конкурсі з польськими студентами на стипендію уряду.

Студентам з хорошим рiвнем польської мови, але без польського громадянства пропонується взяти участь у різних студентських конкурсах, таких як:

Конкурс Сілезького університету в Катовіце на безкоштовне навчання

http://admission.us.edu.pl/ukrainska/bezkoshtovn-m-stsya-1

Стипендії для студентів-випускників бакалаврату різних дисциплін , у тому числі МВ. Пропонуються два семестри в університеті та стажування

http://www.ue.katowice.pl/en/admission/scholarships/lane-kirkland-scholarship-program.html

Стипендії для іноземних студентів різних дисциплін

http://www.ue.katowice.pl/ru/stipendii/stipendii-ehu-v-katovice/informacija.html

Більш детальну інформацію можна знайти також на http://studyinpoland.pl/ua/

До того ж, у 2014 році польський уряд розпочав програму Erasmus для України: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/polski-erasmus-dla-ukrainy.html

Джерело: Інститут Суспільних Ініціатив

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.