Часто для того, щоб отримати роботу своєї мрії чи вступити до іноземного вишу, навіть найкращого резюме недостатньо. Неабияку роль нині відіграє мотиваційний лист – есе, метою якого привернути увагу до своєї особистості, сформувати позитивне перше враження і, щонайголовніше, отримати запрошення на співбесіду.
1-2 сторінки тексту треба написати максимально креативно. У членів відбіркової комісії не повинно залишитися жодного сумніву, що ви саме той кандидат, якого вони шукають.
Мотиваційний лист має містити відповіді на 3 запитання:
- Чому обрали цей заклад чи компанію?
- Чому саме ви повинні отримати це місце?
- Чим унікальний ваш досвід?
Для того, щоб ваш мотиваційний лист не загубився серед інших, аби його надовго запам’ятали, необхідно керуватися певними правилами. Адже це не просто есе-розповідь про себе, а різновид ділових документів, у якому слід розказати про свій досвід та переваги над іншими претендентами.
Підготовка
Варто почати листування з викладачами чи працівниками фірми. Їхній досвід та поради обов’язково допоможуть написати більш переконливий мотиваційний лист і дізнатися деталі їхньої роботи.
Причина
Спершу необхідно вказати причину, чому ви вирішили вступати до обраного вишу чи компанії. Нею може стати найкращий викладацький склад країни, хороша організація роботи, використання прогресивних технологій або доступ до першоджерел і спеціалізованої літератури. Можете навіть написати, що хочете увійти в історію найкращих студентів чи працівників закладу. Слід формулювати думки так, щоб ніхто не залишився байдужим до вашого бажання вчитися чи працювати саме тут.
Кумири
Неабияке враження на читачів мотиваційних листів справляє згадка в листі про працівників навчального закладу чи компанії, якими ви захоплюєтеся. Цим ви покажете, які якості для вас важливі, які досягнення є значущими, на кого ви хочете бути схожими. Якщо знатимете досвід своїх талановитих попередників, швидше досягнете успіхів. Потрібно цікавитися відкриттями й досягненнями працівників того закладу, де ви хочете навчатися чи працювати.
Сильні та слабкі сторони
У мотиваційному листі необхідно виокремити та чітко сформулювати свої переваги й недоліки. Доречно підкріплювати «плюси» прикладами з життя. Якщо, наприклад, хочете сказати про свою стресостійкість і витривалість, то варто написати про те, як це проявляється. Окрім того, не потрібно боятися писати про «мінуси», адже деякі з них можна використати собі на користь. Так, впертість означає не лише обмеженість, а й принциповість у роботі.
Персоналізація
Не слід відразу писати у листі про свої досягнення у навчанні чи кар’єрі. Спершу треба продемонструвати свою індивідуальність. Тому варто сказати кілька слів про власні інтереси, хобі, волонтерську роботу (соціальна діяльність високо цінується за кордоном). Усе це дасть змогу краще зрозуміти вас як особистість.
Приклади
Будь-яка розповідь про ваші здобутки повинна підкріплюватися фактами. Дуже важливо, щоби після прочитання мотиваційного листа в комісії не виникло ще більше запитань або (що гірше) сумнівів. Аби уникнути цього, слід дати чіткі відповіді на запитання Що? Де? Коли? Як довго? Чому?
Перспективи
Обов’язково потрібно розповісти про те, яким ви бачите своє майбутнє через 2-5 років. Це дасть змогу переконати всіх у тому, наскільки сильна ваша мотивація та як старанно ви готові працювати задля досягнення мети. Коротко- та довгострокові плани покажуть глибину думки й силу, з якою ви готові долати будь-які труднощі.
Завжди варто пам’ятати, що іншої можливості скласти про вас перше враження у членів відбіркової комісії не буде. Тому мотиваційний лист повинен бути унікальним, ґрунтовним, динамічним і простим. Адже цей документ – перший крок назустріч мрії.
Джерело: Studway