- Уровень аккредитации:IV
- Место в "Компасе":
- Формы обучения:Дневная (очная)Заочная, дистанционнаяЭкстернатная
- Подготовительное отделение: есть
- Наличие общежитий: есть
- Наличие военной кафедры: есть
- Последипломное образование: есть
- Аспирантура, докторантура: есть
Один із найстаріших і престижних вищих навчальних закладів освіти, який здобув європейське і світове визнання.
Університет одим із перших запровадив ступеневу систему підготовки фахівців, а також модульно-рейтингову технологію навчання, нові інформаційні технології навчання на базі сучасної комп'ютерної техніки та інформаційних мереж. Університетом розроблено 15 державних стандартів освіти лісотехнічного профілю, у яких закладено принципово нові елементи сучасної дидактики - екологізацію освіти.
У структурі університету - шість факультетів: лісогосподарський, лісомеханічний, технологічний, економічний, заочний, а також факультет довузівської підготовки та післядипломної освіти, який включає підготовче відділення, курси для підготовки до вступу в університет, Малу лісову академію, курси підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців.
На базі університету регулярно проводяться загальноукраїнські та міжнародні наукові конференції з проблем лісотехнічної освіти і науки, екології, сталого розвитку і духовності. Університет є членом всесвітньо відомої Міжнародної спілки лісових дослідницьких організацій (IUFRO) і перший серед ВНЗ постсоціалістичних країн прийнятий в члени авторитетної міжнародної організації - Академічної мережі європейської лісової освіти Sіlvа Network.
Спільно з Лондонським університетом (Англія) та Інститутом молекулярної біології та генетики НАН України (м. Київ) створена науково-дослідна лабораторія молекулярно-генетичних маркерів з сучасним обладнанням, яка є унікальною для вузів та наукових установ лісового профілю. Налагоджена співпраця з навчальними закладами та науковими установами 32 країн Європи, Америки, Австралії та Азії.
В університеті навчається понад 7000 студентів. На 32 кафедрах працюють понад 370 кваліфікованих викладачів. Серед них - відомі вчені, Заслужені діячі науки і техніки, Заслужені працівники народної освіти України, лауреати Державних премій України, члени-кореспонденти НАН України, доктори наук, професори, доценти.