Українська академія друкарства
- Год основания:1930
- Категория:
- Направление:
- Уровень аккредитации:IV
- Место в "Компасе":
- Формы обучения:Дневная (очная)Заочная, дистанционная
- Подготовительное отделение: есть
- Наличие общежитий: есть
- Наличие военной кафедры:
- Последипломное образование: есть
- Аспирантура, докторантура: есть
Українська академія друкарства у межах подальшої інтеграції з Європейським союзом у рамках Болонської декларації розвиває дружні зв'язки із іншими навчальними закладами поліграфії Східної і Західної Європи. Основою для таких зв'язків служить співпраця у спільних проектах, у створенні уніфікованої організації навчального процесу та узгодженні навчальних планів і освітньо-кваліфікаційних рівнів та термінів навчання, робота над спільними науково-технічними проектами та розробка нових технологій для поліграфії і поліграфічного машинобудування.
УАД у межах угоди з Кембріджським університетом (Англія) розробляла тематику, пов'язану із оцінкою матеріальних і фахових ресурсів України, створенням електронних видань. У межах угоди про співпрацю із фірмою Мюллер Мартіні (Швейцарія) викладачі кафедри поліграфічних машин під керівництвом професора Полюдова О.М. проводили дослідження нових методів обробки книжкових блоків. Подібною тематикою кафедра поліграфічних машин має намір займатися із фірмою "Колбус" (ФРН).
У межах співпраці із фірмами "Гейдельберг", "МАН Роланд", "Адаст" на базі академії створюється ряд навчально-демонстраційних центрів.
Дружні стосунки академія підтримує із навчальними поліграфічними закладами всього світу. Підписано угоди про співпрацю із навчальними закладами Польщі, Німеччини, Англії, Чеської республіки, Росії і Білорусії. Вона є асоційованим членом Міжнародної асоціації навчальних закладів для поліграфії і паперообробки.
Академія підтримує дружні стосунки із фірмами виробниками і постачальниками поліграфічного обладнання, що дає змогу навчати студентів на базі найновітніших інформацій про обладнання, новітні технології і орієнтуватися на перспективу.
Закордонні фірми проводять на базі академії щорічні науково-технічні семінари для викладачів, студентів і підприємців західного регіону України.
Співпраця УАД з закордонними ВНЗ – один із пріоритетних напрямів роботи академії. Протягом останніх років значно активізувались науково-технічні зв’язки УАД з закордонними закладами.
Міжнародна діяльність академії розвивається в напрямках, які дозволяють вдосконалювати навчальний процес, поглиблювати науково-технічну співпрацю з іноземними поліграфічними фірмами, розширювати платні послуги шляхом збільшення кількості іноземних студентів, магістрантів, аспірантів, стажистів.
У 2006 році успішно розвивалась міжнародна діяльність академії. УАД тісно співпрацює з багатьма вищими навчальними закладами Білорусії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії, Китаю, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану, Чехії, Великобританії, Нідерландів, Норвегії, Бельгії та інших країн.
В 2006 році академією була підписана угода з Варшавською політехнікою, Жешувським університетом інформаційних технологій та менеджменту. У зв’язку із зміною керівництва були пролонговані угоди про співпрацю з Штутгартською вищою школою друкарських та медійних технологій та Лейпцизькою вищою школою техніки, культури і господарства. Узгоджено тексти угод про співпрацю між академією та університетом медійних технологій м. Гента (Бельгія), асоціацією німецьких машинобудівників (м.Франкфурт-на-Майні), польськими поліграфічними підприємствами: «Віньковські» (м.Варшава), друкарня науково-технічної літератури (м.Варшава), «Донеллі» (м.Краків), Ортіс (м.Бидгощ). Академія продовжує активно співпрацювати в рамках підписаних в попередні роки угод про співпрацю з Бергським університетом (м.Вуперталь, ФРН), Московським університетом друку (м.Москва, Росія) , німецькими фірмами «Гейдельберг», «Ман-Роланд», «КВА», «Колбус» та іншими іноземними вищими навчальними закладами та підприємствами.
В рамках підписаних угод викладачі та студенти академії мали можливість стажуватися та навчатися в іноземних навчальних закладах, проходити виробничу практику на закордонних поліграфічних підприємствах, приймати участь у міжнародних проектах та наукових конференціях. У 2006 році в Хемніцькому університеті (ФРН) пройшли стажування викладачі академії Топольницький П.В.,Барановський І.В., Конюхова І.І., Гавенко С.Ф., Манько О.В.
Проректор з наукової роботи академії Маїк В.З., завідувач кафедри технології друкованих видань і паковань Гавенко С.Ф. відвідали Пекінський інститут графічних комунікацій у рамках співпраці в міжнародному науковому проекті. Працівники академії Бернацек В.В. та Рибка Р.В. обговорили результати виконання спільного наукового проекту в Каунаському технічному університеті (Литва).
Професори академії Гавенко С.Ф. та Лазаренко Е.Т. обговорили основні напрями співпраці під час візиту до Інституту папірництва та поліграфії Лодзької політехніки (Польща). Цей вищий навчальний заклад прийняв делегацію студентської художньої самодіяльності та спортсменів академії під керівництвом завідувача кафедри фізвиховання Лапшиної Г.Г.
Студенти академії Вололовцев С. за рахунок програми ДААД навчається в Лейпцизькій вищій школі техніки, культури і господарства.
На міжнародній студентській конференції в м.Жешуві керівники спільного студентського проекту – книги про Львів, Штутгарт, УАД та Штутгартську вищу школу мультимедійних технологій, завідувач кафедри книжкової графіки та дизайну друкованої продукції академії Стасенко В.В. та професор Райнер Лєзер обговорили концептуальні засади створення та реалізації цього проекту.
Професори університету мультимедійних технологій м.Гента (Бельгія) Лінда Богарт та Люк Берт прочитали цикл лекцій для студентів академії.
В академії було організовано проведення науково-практичних семінарів-презентацій фірм «Графікон-Машінен» (Швейцарія), «Ман-Роланд» (ФРН), «Арт-Пейпе» (Швеція).
Польське товариство кавалерів Гутенберга передало повноваження академії від імені міжнародного товариства щодо створення всеукраїнського товариства Гутенберга, метою діяльності якого є благодійність, спрямована на розвиток видавничо-поліграфічної галузі та рекламування друкованих засобів масової інформації. Під час зустрічі з керівниками польського товариства було домовлено, що першою спільною роботою буде створення фотоальбому під авторством Василя та Володимира Пилип’юків про Львів та спільну культурну спадщину українського та польського народів, організація студентської наукової конференції «Друковані засоби масової інформації очима студентів».
Академія стала одним із ініціаторів створення міжнародного благодійного фонду сприяння розвитку видавничо-поліграфічної галузі України імені професора Володимира Кравчука. Першим проектом цього фонду стало створення на базі академії науково-практичного журналу з проблем поліграфії.