Столичні університети зібрали найбільшу кількість заяв абітурієнтів

На екваторі етапу подачі документів - станом на 9.00 16 липня - приймальні комісії українських вищих навчальних закладів зареєстрували 1443400 заяв від 478,1 тис. абітурієнтів.

При цьому 381,3 тис. заяв надійшло в електронному вигляді. У ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації подано 237,6 тис. заяв, у ВНЗ III-IV рівнів акредитації - 1,2058 млн.

За даними Інформаційної системи "Конкурс", найбільшу кількість заяв наразі подано у столичні університети:

1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка - 39414 заяв. Загальний конкурс тут становить 1,79 абітурієнта на місце, конкурс на бюджетне місце - 7,53.

2. Національний авіаційний університет - 30728 заяв. Загальний конкурс - 0,58, конкурс на бюджетне місце - 2,1.

3. Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" - 29371 заява. Загальний конкурс - 1,36, конкурс на бюджетне місце - 6,34.

Далі розташувалися львівські університети. У Львівський національний університет імені Івана Франка подано 28597 заяв, загальний конкурс становить 0,97 абітурієнта на місце, а конкурс на бюджетне місце - 7,34. До Національного університету "Львівська політехніка" надійшло 25559 заяв. Загальний конкурс наразі становить 0,55 абітурієнта на місце, конкурс на бюджетне місце - 5,59.

Трохи менше заяв зареєстровано у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара - 25227. Але саме цей ВНЗ може похвалитися найвищим загальним конкурсом - 2,31 особи на місце. Та й конкурс на бюджетні місця чималий - 7,26.

Сьоме місце в рейтингу поки займає Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова - 24452 заяви. Загальний конкурс тут 1,21 особи на місце, конкурс на бюджетне місце - 7,03.

До Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна подано 21653 заяви. Загальний конкурс становить 1,74 абітурієта на місце, конкурс на бюджетне місце - 7,64.

Замикають рейтинг столичні економічні університети. До Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана подано 19824 заяви. Загальний конкурс тримається біля позначки 1,4 особи на місце, а от боротьба за бюджетні місця розгорнеться спекотна - конкурс уже становить 11,41. Утім, як і в Київському національному торговельно-економічному університеті, приймальна комісія якого зареєструвала 18197 заяв. Загальний конкурс тут становить 1,02 особи на місце, а на бюджетне місце вже 8,52 претендента.

Нагадаємо, до 20 липня необхідно подати документи особам, які мають проходити творчі конкурси при вступі до ВНЗ. У цей же термін подають документи абітурієнти, які мають складати вступні іспити. Прийом документів од усіх абітурієнтів, які вступають до ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, закінчується 31 липня.

Не сенсації не трапилось. Києвські вузи найбільш бажані. Я б запропонував провести експеримент: організувати програму обміну викладачами на рік між києвськими та іншими вузами. І подивитися, чи вплине це на якість випускників
Один мій знайомий вважає що хлопцям взагалі не потрібна вища освіта, то є марнування часу. Але я не можу погодитись.