Стати студентом можна лише в перші 10 днів навчання

Останній шанс потрапити до вищих навчальних закладів з’явився у тих абітурієнтів, які опинилися нижче ватерлінії трьох хвиль зарахування. Щоправда, коштом прогульників.

Міністерство освіти і науки видало роз’яснення щодо Умов прийому, в якому наказало керівникам вищих навчальних закладів відраховувати осіб, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку. Тож абітурієнти, які пройшли конкурсний відбір й "забули" з’явитися у ВНЗ у на початку вересня, можуть побачити своє прізвище не в журналі групи, а в спеціальному наказі про відрахування.

На звільнені місця державного замовлення ВНЗ можуть проводити додаткове зарахування наступних за конкурсом осіб, які вступали до цього вищого навчального закладу на цей напрям підготовки (спеціальність). Накази на зарахування таких осіб мають бути сформовані та верифіковані в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) не пізніше 13 вересня.

Натомість на вакантні місця ліцензованого обсягу, що фінансуються за кошти фізичних і юридичних осіб, може проводитись додаткове конкурсне зарахування осіб, які вступали до цього або до іншого вищого навчального закладу на той самий напрям підготовки (спеціальність) і подали оригінали документів. Для цього вищий навчальний заклад має завчасно, до 1 вересня, на веб-сайті та стендах приймальної комісії оголосити додатковий прийом вступників на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб на вакантні місця ліцензованого обсягу. Тому не втрачайте часу: у термін з 2 до 10 вересня ВНЗ можуть провести конкурсний відбір вступників (прийом заяв та документів, реєстрація в ЄДЕБО, формування та оприлюднення рейтингового списку тощо), а вже 11 вересня видати накази на зарахування нових студентів.

Зазначимо, що роз’яснення Міносвіти не стосується абітурієнтів, які на вступних випробуваннях отримали незадовільні оцінки або мають бали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання менше значень, встановлених Умовами прийому та правилами прийому до вищого навчального закладу. Їх не зарахують на навчання за жодних умов.

наврядчи першокурсник пропустить перші заняття, це для них новий світ, цікавий і дорослий