Як успішно пройти Skype-співбесіду

У наш час співбесіду можна пройти не виходячи з дому. І роботодавець, і здобувач можуть поспілкуватися на відеоспівбесіди - обличчям до обличчя, у зручний час, не зустрічаючись безпосередньо в офісі.

Компанії, що планують збільшити чисельність персоналу в інших містах чи країнах, за допомогою відеоінтерв'ю можуть істотно скоротити витрати і час. Те ж можна сказати і про кандидатів, яким не потрібно витрачати власні кошти, час і сили на дорогу.

Найчастіше для такого формату інтерв'ю використовують популярний сервіс відеодзвінків Skype. За словами багатьох HR-ів, це практично жива розмова з людиною, під час якої можна познайомитися з претендентами і зрозуміти, наскільки вони підходять або не підходять на конкретну вакансію.

"Онлайн-інтерв'ю з кандидатами давно користується популярністю серед зовнішніх рекрутерів. У той же час не всі роботодавці готові віддати належне використанню відеоконференції. Керівники багатьох компаній переконані в тому, що живе спілкування нічим замінити неможливо, бо інакше скласти об'єктивну думку прo претендента буде складно", - розповідає Лілія Терещенко, генеральний директор рекрутингової компанії EDELWEISS Management Consulting GmbH.

У переважній більшості компаній онлайн-інтерв'ю практикують тільки в перший раз. Наступні співбесіди, як правило, вже проводяться в очному режимі, більш традиційному.

За даними дослідження порталу rabota.ua, 73% фахівців із підбору персоналу, які застосовують у своїй діяльності сучасні інтернет-технології, для проведення інтерв'ю у віддаленому режимі використовують Skype.

Згідно з дослідженням OfficeTeam, у США 63% менеджерів із персоналу використовують відеотехнології для проведення співбесід. У 2011 році лише 11% менеджерів з персоналу використовували відео-інтерв'ю.

"Основна причина використання онлайн-співбесіди - провести співбесіду з кандидатами з інших регіонів, міст і навіть країн. Можливий варіант, при якому головний офіс компанії знаходиться в столиці, а співробітник підбирається на позицію регіонального директора або менеджера з розвитку в регіоні, або "вербується" топ-менеджер міжнародної компанії, який проживає за кордоном, - без Skype тут точно не обійтися", - каже Лілія Терещенко.

Також компанія може прийняти рішення прo бесіду через Інтернет у разі, якщо кандидат іще продовжує трудитися на своїй поточній роботі або не може прийти на зустріч (хворий, знаходиться у від'їзді тощо).

Онлайн-співбесіду зручно використовувати для массрекрутмента, коли необхідно на першому етапі відібрати багато людей з різних регіонів, побачити людину наживо, а не на постановочному фото з резюме, або, наприклад, протестувати реальний рівень розмовної англійської.

Переваги:

  • Економія часу і грошей. У разі якщо вакансія вам не підходить або ви отримали відмову, ви нічого не втрачаєте.
  • Відсутність територіальних кордонів.
  • Простота доступу.
  • Ви самі вибираєте територію проведення відеоінтерв'ю, що дозволить почуватися більш комфортно.
  • Якщо робота вам не підходить, в онлайн-режимі простіше закінчити безперспективний розмову. Але робити це потрібно дотримуючись правил ділового етикету.

Недоліки:

  • Технічні проблеми, наприклад, відключення інтернету в однієї зі сторін.
  • Під час очної співбесіди ви можете оцінити робочу обстановку в офісі і настрій потенційних колег. Під час Skype-інтерв'ю ви цього не побачите.
  • Психологічна неготовність спілкуватися на відстані.
  • У домашній обстановці ви можете занадто розслабитися.

Практичні поради:

  • Skype-співбесіду потрібно узгодити заздалегідь, щоб встигнути підготуватися до неї. Досвідчені рекрутери радять відмовитися від інтерв'ю, якщо вам пропонують поспілкуватися тут і зараз.
  • Після того, як ви домовилися про час, подбайте про технічний бік. Якщо ви не зареєстровані в Skype або іншому сервісі, який запропонував рекрутер, заздалегідь займіться цим. Пам'ятайте, що назва вашого профілю має бути адекватною, оптимальний варіант - ваше ім'я та прізвище. Потім додайте потрібний контакт собі в список.
  • Перед співбесідою перевірте якість зв'язку, зробивши тестовий дзвінок комусь із друзів.
  • Також зверніть увагу на обстановку в приміщенні. По-перше, в ньому має бути чисто і світло. По-друге, там не повинно бути нікого, крім вас. Вимкніть телевізор і музику.
  • Відеоспівбесіда - це така ж зустріч з роботодавцем, як і звичайне інтерв'ю. Тому ваш зовнішній вигляд повинен бути бездоганним. Пам'ятайте про діловий стиль в одязі, і це стосується не тільки верхньої частини. Ви можете опинитися в безглуздій ситуації, якщо вам доведеться встати або раптом впаде камера , а ви - у спортивних шортах.
  • Ваше обличчя повинно бути добре видно співрозмовника. Сядьте навпроти вікна, якщо немає такої можливості, увімкніть лампу так, щоб світло падало на ваше обличчя.
  • Усе має бути під рукою. Приготуйте блокнот і ручку, раптом щось потрібно буде записати. Також роздрукуйте своє резюме, підготуйте дипломи, рекомендації та інші документи.
  • Якщо дзвінок перервався, то за телефонним етикетом передзвонює той, хто дзвонив.

Багато рекрутерів переконані, що відеоспівбесіда незабаром стане стандартним методом підбору персоналу. Тому кожному здобувачеві потрібно бути готовим до онлайн-розмови з роботодавцем і знати нюанси цього формату.
 


За матеріалом у UBR

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
Хо-хо, я відсталий в цьому питанні. Але спробував би залюбки. Цікаво, в Україні багато так вже проводять співбесіди?