П'ять секретів успіху на ЗНО

Секрет 1

Проблема

Не можете згадати правило орфографії або пунктуації.

Рішення

«Уявіть» слово або речення. Візуальна пам'ять неодмінно дасть вам підказку. Але це спрацює лише в тому випадку, якщо ви багато читаєте. Ви також можете написати слово або фразу на чернетці й подивитися, як вони виглядають: мозок обов'язково вибере правильний варіант. Але перш за все: читати, читати і ще раз читати – українською, російською, англійською, польською, французькою, німецькою і так далі. Начитані люди – грамотні люди. Ви також можете пов'язати те чи інше правило із образом (наприклад, синя або червона квітка). Іноді такі трюки допомагають більш ефективно, ніж заучування правила без розуміння його суті.

Секрет 2

Проблема

Ви розгубилися, бо не знаєте, за що братися в першу чергу.

Рішення

Беріться за найлегші питання, відповіді на які не викликають у вас щонайменших сумнівів. Це золоте правило для проходження будь-якого тесту. Заповнивши ті пункти, які здаються вам легкими, ви заощадите час для логічних роздумів, рішень і для того, щоб згадати ті чи інші правила. Тільки так, а не інакше, ви вкладетеся у відведений час.

Секрет 3

Проблема

Ви так сильно нервуєте, що не здатні опанувати себе й зосередитися.

Рішення

Для адаптації в стресовій ситуації існує пробне ЗНО. Ви можете пройти його, щоб отримати уявлення, що чекає вас на справжньому, основному тестуванні. При підготовці до тестів зберігайте здоровий режим: правильне харчування, розумне чергування занять і відпочинку, спілкування з друзями та родиною, повноцінний сон і заняття спортом зміцнять вас емоційно і фізично. В жодному разі не вдавайтеся до алкоголю, щоб розслабитися перед іспитом (або, навпаки, до напоїв-«енергетиків», аби «увійти в робочий тонус»)! Якщо ви все ж вирішили, що вам необхідні легкі седативні препарати, щоб побороти надмірне хвилювання, неодмінно проконсультуйтеся з лікарем – зазвичай такі медикаменти викликають сонливість і притупляють швидкість реакції. Радимо випити трав'яний чай.

І найбільш оригінальна порада тут – напередодні «програти» ситуацію (так буде простіше до неї адаптуватися). Уявіть стіл, за яким будете сидіти, одяг, в який будете одягнені, голос вашого викладача, всі найдрібніші деталі – аж до запаху парт в аудиторії. Пориньте в своїй уяві в цю ситуацію. Таким чином ви «проживете» її, і в реальності вона буде вам уже знайомою, а значить, стрес зменшиться. Ви можете також влаштувати домашнюю виставу з вашими друзями або близькими. Комічність такого «спектаклю» допоможе знизити градус стресу, а блискавичний спогад про нього під час проходження тестів допоможе вам зняти напругу.

Секрет 4

Проблема

Ви повністю дезорієнтовані в часі.

Рішення

Візьміть із собою годинника. Ще одне золоте правило: дві третини часу ви повинні віддати відповідям на питання, і ще третину – необхідній перевірці.

Секрет 5

Проблема

Це найбільш кошмарний день у вашому житті.

Рішення

Не йдіть на тест як на Голгофу і тяжке випробування. Ви молоді – будьте життєрадісними. Навіть якщо вам не хочеться посміхатися – посміхніться насильно, і вам стане легше (неодмінно випробуйте цей трюк вдома та переконайтеся, що прийом із вашою свідомістю працює). Вважаєте себе розумним? Налаштуйтеся на те, що це день вашого тріумфу, а не поразки: ЗНО – шанс продемонструвати ваші знання та інтелект. Також це початок чогось нового й хорошого. Пам'ятайте: тест неодмінно закінчиться. І приготуйте собі якийсь подарунок після проходження тесту. Це має бути щось, що вас щиро, по-справжньому порадує: улюблене морозиво в морозилці, довга прогулянка з собакою, на яку не було часу через зайнятість, обновка, про яку давно мріяли, виїзд на дачу, концерт тощо.

І головне – які б не були результати, ви це зробили! Ви отримали безцінний досвід, а це дорогого варте. Успіху!

Десь вичитала пораду, що ні в якому разі не можна робити різкий "рішучий видих" перед початком, бо це іноді призводить до повної розгубленності. Тому дихайте рівно)
Коли починаєш з легких завдань, то якось не помітно робиш більшу частину і навіть буває легкий підйом, що в тебе виходить.