Вступ до вузу без ЗНО (Ч. 2)

Не подавати у вуз сертифікат ЗНО та не складати вступні іспити можуть також особи, яким це право надано законом. Зокрема, відповідно до Законому України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», вступники-чорнобильці зараховуються після співбесіди. (Особи, які за результатами співбесіди не рекомендовані до зарахування на навчання і які подали сертифікат ЗНО з конкурсних предметів з результатами не нижче передбачених правилами прийому, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах.)

Також в окремих випадках без сертифіката ЗНО у вищі навчальні заклади України мають право поступати громадяни інших країн, що визначено розділом ХХ умов прийому у вищі навчальні заклади.

Крім того, за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення, приймальна комісія вузу може прийняти рішення про можливість зарахування в навчальний заклад понад державне замовлення за результатами співбесіди із правом навчання за місцем проживання інвалідів, які неспроможні відвідувати навчальний заклад. У такому випадку вищий навчальний заклад створює умови для проходження цими особами курсу навчання за екстернатною формою.

Усі інші випускники шкіл, які вступають до вузів, повинні в обов’язковому порядку подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з результатами ЗНО.

Проведення вступних іспитів і творчих конкурсів у вищих навчальних закладах

З метою проведення вступних іспитів для вступників на основі повної загальної середньої освіти у вузі створюються предметні екзаменаційні комісії.

Результати вступних іспитів і творчих конкурсів для вступників, які поступають на основі повної загальної середньої освіти, оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Результати творчого конкурсу оцінюються за 200-бальною шкалою окремо за кожну сесію творчого конкурсу, яких не може бути більше ніж три.

Програми творчих конкурсів розробляються й затверджуються вищими навчальними закладами не пізніше ніж за чотири місяці до початку прийому документів. Не допускається введення у творчі конкурси завдань, що виходять за межі зазначених програм. Програми творчих конкурсів обов’язково оприлюднюються на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайтах вищих навчальних закладів.

Після складання вступних іспитів абітурієнти беруть участь у загальному конкурсі на зарахування у вищий навчальний заклад у відповідності з отриманими під час іспитів конкурсними балами. Перескладання вступних випробувань не допускається.

Апеляції на результати вступних іспитів, проведених вищим навчальним закладом, розглядає апеляційна комісія цього вищого навчального закладу, склад і порядок роботи якої затверджуються наказом його керівника.

 

Закінчення. Початок тут.

Джерело - Освіта.ua.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.