Що потрібно для успіху?

Професор Стенфордського університету Джеффрі Пфеффер проаналізував риси вдачі своїх найуспішніших студентів і на основі цих спостережень виділив шість основних якостей, які є запорукою високих досягнень.

Перша рисаенергія й фізична витривалість. Вже на цьому етапі відбувається жорсткий відбір: далеко не всім людям під силу працювати 10 годин на день і 60-65 годин на тиждень. Як зазначає професор Пфеффер, бажання й здатність наполегливо працювати є спільною характерною рисою багатьох впливових людей. Великий обсяг виконаної роботи дозволяє їм обійти інших, навіть якщо ті розумніші або володіють більшими знаннями.

Друга рисавміння зосереджуватися й концентруватися. Професор наводить приклад студента, який відмовився від прекрасної посади в нафтовій компанії. Чому? Йому понад усе хотілося потрапити до Овального кабінету, й робота в нафтовій сфері стала б серйозною загрозою для цієї мрії. Джеффрі Пфеффер підкреслює: успішні керівники великих компаній зазвичай зосереджують усі свої інтереси й зусилля в рамках одного або небагатьох проектів.

Третя риса — людяність і увага до оточення. Усвідомлення бажань інших людей полегшує спілкування. Водночас варто вміти провести лінію між бажанням партнера й тим, що він реально може отримати. Тут насамперед важливий процес переговорів.

Четверта риса — гнучкість. За словами профессора, гнучкість є запорукою великих досягнень, однак у стосунках із іншими людьми може сприйматися як ознака слабкості. Колосальне значення при цьому відіграє грамотне поєднання гнучкості та впевненості й твердості у відстоюванні власних інтересів.

П’ята риса — вміння долати конфлікти. В цій ситуації не йдеться про їх уникання.

Шоста риса — здатність утримувати в рамках власне его. Гординя й некеровані бажання можуть зіштовхнути вас із правильної стежки.

Загальний висновок пробиватися на омріяну гору краще самотужки, однак варто формувати альянси. Джеффрі Пфеффер вважає: люди, які мають здатність піднятися на самий верх, уміють міняти свою поведінку залежно від поточних можливостей і шансів.

За матеріалами  cikavosti.com.

треба брати приклад з японців, найпрацьовитіша нація. отже виходить, що всі наведені риси мають максимальну концентрацію саме серед жителів Японії )))