Навчайся тому, що любиш (Ч. 2)

Сайт BU продовжує знайомити читачів із висловлюваннями великих людей про навчання, культуру, освіту та виховання.

Навчання — це вивчення правил; досвід — вивчення винятків.

Будь-яка справжня освіта здобувається тільки шляхом самоосвіти.

Невідомий автор

Уникайте тих, хто намагається підірвати вашу віру в себе. Ця риса властива дріб’язковим людям. Велика людина, навпаки, навіває вам відчуття, що й ви можете стати великим.

Гарне виховання — це вміння приховати, що ви дуже високої думки про себе й дуже невисокої про свого співрозмовника.

Марк Твен

Усе завдання виховання — змусити людину не лише чинити добре, але й насолоджуватися добрим; не тільки працювати, але й любити роботу.

Д. Рескін

Тепер гарне виховання тільки перешкода. Воно закриває перед вами безліч дверей.

Усі рішуче нездатні будь-чому вчитися взялися повчати — ось чим увінчалася наша пристрасть до освіти.

Той, хто так переймається просвітою інших, ніяк не вибере часу для власного освіти. Справжнім ідеалом для людини є зростання її власної культури.

Оскар Уайльд

Ті, які не читають, не мають переваг над тими, хто не вміє читати.

Народна мудрість

Досвід — найкращий учитель, тільки плата за навчання занадто велика.

Томас Карлейль

Освіта може перетворити дурня на вченого, але вона ніколи не  згладить першопочаткового відтінку.

Едм П'єр Бошен

Поганий учитель підносить істину, хороший учить її знаходити.

Дистервег

Щоб домогтися успіху в цьому світі, однієї дурості недостатньо — до неї ще потрібні гарні манери.

Вольтер

Гарне виховання — це вміння приховати, що ви дуже високої думки про себе і дуже невисокої про свого співрозмовника; якщо культура — це те, що залишається, коли все інше забуто, то виховання залишається, коли все втрачено.

Надін де Ротшильд

Дітей треба вчити тому, що знадобиться їм, коли вони виростуть.

Аристипп

Ми вчимося, на жаль, для школи, а не для життя.

Сенека

Учень, який навчається без бажання, — це птах без крил.

Сааді

Освіта надає людині гідність, та й раб починає усвідомлювати, що він не народжений для рабства.

Д. Дідро

Чому б ти не навчався, ти навчаєшся для себе.

Петроній

Людина не може по-справжньому вдосконалитися, якщо не допомагає вдосконалитися іншим.

Ч. Діккенс

Тільки самі мудрі й самі дурні не піддаються навчанню.

Конфуцій

Початок тут. Закінчення тут.

Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня, він - досконалий учитель. Л. Толстой
"Усе завдання виховання — змусити людину не лише чинити добре, але й насолоджуватися добрим" От чому в школі вчителя часто дуже формально виконують це?