Які питання задають програмістам на співбесідах: 5 корисних ресурсів

Отримати роботу в хорошій IT-компанії нелегко - спершу потрібно пройти цілу серію виснажливих співбесід. «Це як вступити до університету», - розповідає український програміст Андрій Ясинецький, який сьогодні працює в Uber. І підготовку перед інтерв'ю претендент повинен пройти відповідну. Завжди краще заздалегідь знати, що в тебе будуть питати. На щастя, майже всі каверзні питання IT-рекрутерів давно витекли з тет-а-тет бесід з здобувачами в мережу. AIN.UA пропонує добірку ресурсів, на яких можна знайти відповіді і протестувати свої знання.

Російськомовні

Однією з найповніших російськомовних майданчиків можна вважати Quizful.net. На сайті представлені не тільки питання і приклади завдань, які задають на співбесідах в IT-компаніях, а й тести, які претендентам часто пропонують пройти. Всі вони розбиті за технологіями, найбільше прикладів по Java, адже на сьогодні це найбільш популярна мова програмування.

Тут представлені не тільки питання, але й відповіді на них, які можна приховати, щоб протестувати свої знання. Контент на порталі розміщують самі розробники. Їх пропозиції щодо вирішення завдань можна обговорювати, коментувати і критикувати. Але для цього потрібно спершу зареєструватися до системи. Втім, для отримання доступу до контенту реєстрація не потрібна.

Є й більш нішеві добірки, які збирають на популярних ресурсах. Наприклад, все, що потрібно знати перед співбесідою фронтенд-розробнику, можна знайти в репозиторії програміста з Нью-Йорка Анатолія Шіколая на GitHub. При цьому, вся інформація представлена російською мовою.

Примітно, що свій репозиторій автор орієнтує скоріше на рекрутерів. ніж на колег. «Цей репозиторій містить добірку питань, які можуть бути використані на співбесідах на посаду front-end розробника. Тут пропонуються лише ідеї, не потрібно задавати всі питання відразу (інакше в 1:00 точно не укладетеся)», - пише він. У його добірці є не тільки загальні питання, а й окремі категорії по JavaScript, HTML, jQuery і CSS. Особливо цікавий розділ «Світська бесіда», де зустрічаються і такі питання: «Ви знаєте секретний жест HTML5-банди?»

Англомовні

Їх, звичайно, набагато більше. У першу чергу варто згадати Glassdoor - мабуть, найпопулярніший рекрутинговий портал в США. На Glassdoor.com є цілий розділ, присвячений співбесідам. Про те, як «катують» кандидатів ті чи інші компанії, пишуть самі здобувачі, часто з барвистими подробицями.

Обговорення каверзних питань з Glassdoor часто спливають у ЗМІ та на Quora, що принесло платформі славу і визнання і зробило її першим місцем, куди здобувачі приходять вилити душу. Так що самі докладні відомості про рекрутингові процеси у світових IT-компаніях варто в першу чергу шукати саме тут.

Ще один англомовний ресурс Careercup.com. Тут можна знайти завдання і питання від світових IT-гігантів, що корисно не тільки націленим на релокацію українцям, а й взагалі для всіх - саморозвитку заради. Microsoft, Amazon, Google, Adobe - всі вони люблять помучити здобувачів нетривіальними завданнями. І вже якщо ви дійдете до особистої зустрічі з їх рекрутерами, краще бути підготовленим на всі 100%.

Контент можна фільтрувати по компаніям, посадам і технологіям. До них також додаючи варіанти відповідей, які користувачі із задоволенням обговорюють. Щоб взяти участь в обговоренні, реєстрація не потрібна. А ще на порталі можна перевірити правильність складання резюме та інші корисні для шукачів речі.

На Geeksforgeeks.org все побудовано простіше нікуди: є компанія, є технологія - саме за цими двома категоріями можна фільтрувати відгуки аплікантів про пройдені ними інтерв'ю. Сам ресурс побудований скоріше у вигляді блогу, в якому програмісти описують свої історії, але є й окремі категорії, в яких можна знайти саме перелік завдань і рішень на конкретну тематику.

А ще на сайті є тести для кодерів. Але майте на увазі - тут все англійською.

Джерело: AIN.UA