Переселенцям нададуть пільги для здобуття освіти

Верховна Рада прийняла Закон, згідно з яким дітям переселенців будуть надаватися пільги для здобуття освіти. Зокрема, встановлюється, що держава забезпечує абітурієнтам та студентам-переселенцям до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для отримання професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Така державна підтримка надається у вигляді:

• повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в гуртожитку;
  • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

За інформацією головного юрисконсульта Гуманітарного штабу Олександра Войтюка, прийнятий закон зараз готується до підписання, після якого він буде опублікований. Через місяць після публікації закон вступить в силу. «Також протягом місяця після публікації Кабінет міністрів України повинен буде встановити сам порядок отримання пільг», - уточнює юрист.

Джерело: сайт Фонда Рината Ахметова