Студенти з Донбасу зможуть поновитися на навчання

Міністерство освіти і науки надало дозвіл для поновлення студентів з непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей для навчання у вищих навчальних закладах. Відповідний лист підписаний міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

У міністерстві повідомили, що під час зустрічі першого заступника міністра Інни Совсун з органами студентського самоврядування переміщених університетів, представники студентів зазначили про гостру необхідність студентів, котрі залишились на непідконтрольній українській владі території та не мали фінансової можливості перевестись до іншого навчального закладу, здобувати вищу освіту на підконтрольній українській владі території.

У Міносвіти роз’яснюють, що відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів, поновлення до вищого навчального закладу здійснюється незалежно від тривалості перерви в навчанні, причини виключення, форми навчання тощо.

"Враховуючи вищезазначене, Міністерство надає дозвіл для поновлення студентів з Донецької та Луганської областей на підставі останніх актуальних (до моменту окупації) відомостей, наявних в ЄДЕБО. Поновлення дозволяється здійснювати лише на курс за яким містяться дані в ЄДЕБО, проте керівник вищого навчального закладу має право організувати додаткову сесію з метою ліквідації академічних заборгованостей та переведення студента на наступний за поновленням курс", - йдеться у листі Міністерства освіти і науки.

Джерело: Освіта.UA