Електронна реєстрація вступників почнеться 1 липня

Можливість подати заяву про вступ до вищого навчального закладу перед абітурієнтами відкриється 1 липня. Цьогоріч можна пробувати свої сили, вступаючи до п'яти ВНЗ включно, та не більше ніж на три напрями (спеціальності) у кожному з них.

Абітурієнти мають право комбінувати традиційну паперову форму подання заяви разом із електронною, тобто подавати заяви до одних ВНЗ особисто, а до інших - в електронній формі. Заяви всіх абітурієнтів заносяться до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Це автоматизована система збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг в Україні.

За словами заступника міністра освіти та науки Євгена Суліми, 2011 року приймальні комісії ВНЗ зареєстрували майже 400 тис. заяв від 150 тис. вступників - близько половини всіх поданих заяв. Торік на програму молодшого спеціаліста в Єдиній базі було зареєстровано 315834 заяви, на програму бакалавра - 1319673 заяви, на програму спеціаліста - 275966 заяв, на програму магістра - 126924 заяви. Усього ж за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями було зареєстровано майже 2,04 млн заяв вступників.

Нагадаємо, що подати електронну заяву про вступ до ВНЗ можуть вступники, які беруть участь у конкурсному відборі на основі:

 - атестата про повну загальну середню освіту;

 - сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання, виданого у 2013 році, або сертифікатів чи їх дублікатів за 2012, 2011, 2010, 2009 або 2008 роки з конкурсних предметів, визначених правилами прийому до ВНЗ.

Важливо: не можуть подати електронну заяву про вступ абітурієнти, які мають підстави для особливих умов зарахування (наприклад, пільгові категорії абітурієнтів).

Для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua.

Під час реєстрації вступник має зазначити:

 - адресу електронної пошти, до якої абітурієнт має доступ;

 - номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

 - серію та номер атестата про повну загальну середню освіту.

Важливо: усі подані вступником дані перевіряються в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. При цьому прізвище, ім'я та по батькові вступника у сертифікаті (сертифікатах) зовнішнього незалежного оцінювання повинно збігатися з прізвищем, іменем та по батькові вступника в атестаті про повну загальну середню освіту.

У разі подання правильної інформації та збігу прізвища, імені та по батькові вступника у документах, дані про які знаходяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, вступник має отримати електронною поштою логін і пароль для доступу до особистого електронного кабінету.

Після реєстрації в особистому електронному кабінеті вступник вносить до Єдиної бази такі дані про себе:

 - стать;

 - місце проживання;

 - номери телефонів (домашній та/або мобільний, із зазначенням телефонних кодів);

 - номер та дату видачі медичної довідки за формою № 086-о;

 - середній бал додатка до атестата про повну загальну середню освіту.

Далі слід обрати вищі навчальні заклади і напрями (спеціальності), на які подається заява про вступ. Окрім того, у разі необхідності вступник в особистому електронному кабінеті зможе внести дані щодо інших власних сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.