Гуртожитки чекають на першокурсників

Іще місяць тому ви переживали щодо свого вступу в обраний вищий навчальний заклад, а коли побачили своє прізвище у наказі про зарахування, полегшено зітхали й терміново оновлювали статуси в соціальних мережах. Але що ближче до початку навчального року, то більше думок не лише про лекції, семінари та заліки, а про те, як діставатися до місця навчання. Особливо тим, хто потрапив у категорію "іногородні". А їм, як відомо, гуртожиток надається не завжди.

 

Звісно, поселення у гуртожиток є найвигіднішим, з фінансової точки зору, рішенням проблеми житла. Це не щоденні, кількагодинні поїздки в автобусі чи залізницею з віддалених населених пунктів і точно не за кілька тисяч гривень квартира, хай навіть і винайнята на рік.

На офіційне поселення всім першокурсникам надається три дні в останній тиждень серпня. У більшості випадків, право на першочергове поселення мають студенти-пільговики: сироти, напівсироти, діти з неповних сімей та позбавленні батьківського піклування; діти з багатодітних сімей; діти шахтарів, "чорнобильців", загиблих при виконанні службових обов’язків,  інваліди I-II груп; іноземці... Пільговиків рівно стільки, скільки ви бачили у рейтингових списках.

Кожному слід підготувати документи. Адміністрація вищого навчального закладу оголошує їх перелік, які має надати першокурсник, аби успішно заселитися до гуртожитку. Насамперед - паспорт, знятий з реєстраційного обліку, та листок вибуття (форма №20). Для хлопців - особлива опція: знятий з обліку військовий квиток (посвідчення про приписку державної дільниці). Коли шанси заселитися високі - платіть гроші й несіть комендантові квитанцію про оплату за проживання у гуртожитку; ордер директора студмістечка, довідку із газової служби та медичного пункту, 6 фотокарток розміром 3x4; конверт з маркою по Україні (на конверті вказати індекс та домашню адресу батьків); ксерокопію ідентифікаційного номера; довідку про флюорографічне обстеження; довідку про дерматологічне обстеження…

Незважаючи на величезний перелік документів, на практиці більшість абітурієнтів у останній момент біжать за необхідними довідками та ордерами, від чого виникають величезні черги. Тому радимо і самим першокурсникам, і надміру сердешним їхнім батькам заздалегідь зібрати документи та приїхати до гуртожитку, аби вчасно забезпечити собі комфорт на подальші роки навчання.

Місць може не вистачити. Але навіть після 1 вересня існує ймовірність, що першокурсника поселять. Річ у тому, що не всім студентам підходить життя у гуртожитку: хтось кидає "стаціонар" і переходить на заочне відділення, інший перебирається на квартиру… Для когось це буде перший переїзд у житті, цілковито самостійне рішення. Але ж ви саме цього і прагнули.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
для мене було дуже незвичним виписуватися з домівки щоб прописатися у гуртожитку. Було відчуття втрати рідного дому, але згодом звикла, та дуже полюбила нашу компанію з общаги ))))))
Друзі з общаги - це ті родичі, яких можна обрати самому. На першому курсі знаходишь компанію. На другому вже можно з ними оселитися.