Найпотрібніші професії в Україні

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опублікувало перелік найбільш затребуваних професій у країні на найближчі роки. За даними відомства, незабаром у державі значно зросте попит на продавців, робітників, інженерів і фахівців у сфері ІТ. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Ринок праці завжди динамічно розвивається, тож важливим питанням сьогодення є працевлаштування людей та професійна орієнтація на майбутнє, яка базується на аналізі потреби у професіоналах, фахівцях, а також робітничих кадрах. Отже, Мінекономіки підготувало середньостроковий прогноз обсягів потреби в робочій силі в розрізі видів економічної діяльності та професійних груп на 2015–2018 роки.

У процесі підготовки прогнозу проаналізовано ситуацію на ринку праці, визначено професії, на які буде попит. Ця інформація враховуватиметься при формуванні державного замовлення на підготовку фахівців і стане корисною для роботодавців, здобувачів вакансій та абітурієнтів.

«За нашими розрахунками, найбільшою буде потреба в найпростіших професіях у сільському господарстві, торгівлі та сфері послуг. Об’єктивним є зростання попиту на продавців і демонстраторів. Також спостерігатиметься попит на робітничі професії, зокрема, будуть потрібні робітники на будівництві, у транспортній галузі, у сфері видобутку корисних копалин. Залишатиметься потреба у водіях і робітниках із обслуговування пересувної техніки та працівниках, які надають персональні й захисні послуги», – розповів директор департаменту економіки соціальної та гуманітарної сфери Олександр Савенко.

За прогнозом міністерства, подальший розвиток економіки призведе до зростання попиту на інженерних кадрів, фахівців у галузі фізичних, математичних і технічних наук. Згідно з розрахунками відомства, активно розширятиметься сфера інформації та телекомунікацій, зросте потреба у професіоналах ІТ-сектору. Крім того, адаптація вітчизняних підприємств до стандартів ЄС сприятиме додатковій потребі в робітниках металургійних і машинобудівних професій.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.