Освіта в Австралії найдорожча у світі

Найдорожчою для іноземних студентів країною виявилася Австралія. Загальні витрати на освіту для іноземців тут становлять $38516 на рік, підрахували експерти найбільшого в Європі банку HSBC.

В університетах і коледжах Австралії щорічно навчаються понад 540 тис. іноземних студентів, переважно з Китаю, Індії, Південної Кореї та Малайзії. Індустрія навчання іноземних студентів посідає третє місце в експорті країни з річним доходом у понад $10 млрд.

Як встановили аналітики, за Австралією слідують США, де витрати на освіту становлять $35705 на рік. Замикає трійку лідерів Великобританія. У країні річні витрати на освіту досягли $30325.

HSBC уклав рейтинг на основі даних, що знаходяться у відкритому доступі. Вартість освіти підраховувалася на основі даних про ціни навчання в десяти найбільших університетах кожної країни. Витрати на проживання - середня колонка в таблиці - банк оцінював на підставі власних даних та інформації британського Статистичного агентства вищої освіти з поправкою на інфляцію.

Зазначимо, що вартість навчання іноземних студентів у найбільш популярних вітчизняних ВНЗ не надто відрізняється від плати за освіту в Росії чи Китаї, які замикають десятку рейтингу. Так, рік на підготовчому відділенні Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" обійдеться іноземцю у $1600 чи $2100 залежно від мови навчання - української чи англійської. Бакалаврат - у $2300 чи $3300, магістратура - у $3000 чи  $4000 відповідно.

У Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка вартість навчання іноземця, незалежно від спеціальності та освітньо-кваліфікаційного рівня, становить від $4300 тис.

В Україні навчаються студенти з понад 130 країн світу. За даними Міністерства освіти і науки, іноземних студентів налічується близько 61 тис., а державній скарбниці вони приносять близько 4,4 млрд грн на рік.