Про що твій статус розповість

Подані вступником електронні заяви про вступ до вищого навчального закладу відразу відображаються у розділі Єдиної державної електронної бази з питань освіти, до якого мають доступ приймальні комісії ВНЗ, обраних вступником. У момент подання електронна заява отримує статус "Заяву подано до ВНЗ".

Визначення статусу електронної заяви, що прийнята до розгляду, здійснюється приймальною комісією ВНЗ упродовж 24 годин з часу її прийняття і відображається в особистому кабінеті вступника із значеннями: "Заяву зареєстровано у ВНЗ" або "Заява потребує уточнень".

Важливо: подана електронна заява може бути анульована вступником в особистому електронному кабінеті тільки до моменту отримання статусу "Заяву зареєстровано у ВНЗ" або "Заява потребує уточнення".

Електронна заява, яка впродовж 48 годин з моменту подання вступником не отримала іншого статусу, ніж "Заяву подано до ВНЗ", автоматично анулюється.

При встановленні електронній заяві статусу "Заява потребує уточнень" уповноважена особа ВНЗ невідкладно вносить до відповідного розділу Єдиної бази вичерпний перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на "Заяву зареєстровано у ВНЗ".

Після реєстрації заяви у вищому навчальному закладі на підставі рішення приймальної комісії ВНЗ про допущення чи недопущення вступника до участі у конкурсному відборі уповноважена особа встановлює один з таких статусів електронної заяви вступника:

"Власника заяви допущено до участі у конкурсному відборі";

"Власника заяви не допущено до участі у конкурсному відборі".

Якщо вступника допущено до конкурсного відбору, йому слід очікувати оприлюднення рейтингових списків. Це відбудеться 1, 5 та 8 серпня.

У випадку проходження конкурсного відбору уповноважена особа приймальної комісії ВНЗ змінює статус електронної заяви вступника, який пройшов конкурсний відбір та до якого приймальною комісією прийнято рішення про рекомендацію до зарахування на навчання, зі статусу "Власника заяви допущено до участі у конкурсному відборі" на статус "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти державного бюджету".

Для електронних заяв, поданих вступниками, відносно яких рішення про рекомендацію до зарахування на навчання за кошти державного бюджету приймальною комісією не прийнято, встановлюється статус "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб".

При коригуванні списку рекомендованих до зарахування (5 та 8 серпня), раніше отриманий статус електронних заяв "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб" може бути змінено на статус "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти державного бюджету".

Зміна статусу електронної заяви вступника здійснюється не пізніше ніж до 12 години дня, в який приймальною комісією прийнято таке рішення (1, 5 та 8 серпня 2013 року).

Важливо: вступник, статус електронної заяви якого встановлено як "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти державного бюджету" або "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб", зобов'язаний у визначені умовами прийому строки прийняти рішення щодо вступу на зазначену спеціальність в обраному ВНЗ та відвідати приймальну комісію для подання паперової версії заяви про вступ та необхідних оригіналів документів (атестат, сертифікат ЗНО та ін.).

Після виконання вступником зазначених вимог (особисте подання оригіналів документів), керівник ВНЗ на підставі рішення приймальної комісії видає наказ про зарахування на навчання такого вступника. При цьому уповноважена особа приймальної комісії змінює статус електронної заяви вступника на "Власника заяви зараховано на навчання до ВНЗ".

Якщо абітурієнт, електронна заява якого отримала статус "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти державного бюджету" або "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб", не з’явився у встановлені строки до приймальної комісії для підписання власної заяви про вступ та не подав оригінали документів, рішення про рекомендування його на зарахування анулюється приймальною комісією ВНЗ. На підставі цього уповноважена особа приймальної комісії навчального закладу змінює статус електронної заяви вступника на статус "Власника заяви виключено із списку рекомендованих до зарахування на навчання".

Заяви вступників, які не пройшли конкурсний відбір на місця державного замовлення впродовж 1-10 серпня 2013 року, матимуть статус "Власника заяви рекомендовано до зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб".

Зарахування вступників на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) розпочнеться з 11 серпня. Нагадаємо також, що формування списків рекомендованих до зарахування вступників на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб відбувається у межах ліцензійного обсягу.

Хай вам щастить із вашими статусами!

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.