Усе, що треба знати про вступ 2016

Як правильно зареєструватися на ЗНО, які документи подавати до університету і що залежить від пріоритетності заяви? «Студвей» детально розповідає про всі особливості цьогорічної вступної кампанії.

 

Як зареєструватися на ЗНО?

Найперше, що треба зробити, − роздрукувати реєстраційну картку. Це основний документ із вашою особистою інформацією, який потрібний для реєстрації на тестування. Окрім імені, адреси, школи і т.д., там будуть вказані предмети, які ви плануєте здавати на ЗНО. Зробити картку реєстрації можна тут.

До неї також потрібно додати:

  • копію першої сторінки паспорта (якщо вам ще немає 16, то копію свідоцтва про народження);
  • два однакових фото для документів 3х4 см, які ви зробили нещодавно;
  • копію атестата (якщо ви випускник минулих років) або довідку з місця навчання, де буде вказано, коли саме ви отримаєте повну середню освіту. Цей документ можна роздрукувати тут.

Усі документи разом із реєстраційною карткою потрібно віднести до свого навчального закладу, звідки їх відправлять до регіонального центру оцінювання якості освіти. Але це можна зробити й самому. Адреса, на яку слід надсилати пакет документів, зазначена на контрольно-інформаційному листі, що додається до вашої реєстраційної картки для участі у ЗНО. Обов’язково перечитайте його, адже в листі є інформація про те, в якому вигляді правильно надсилати всі документи.

Не забувайте! Реєстрація на тестування триває з 1 лютого по 4 березня 2016 року! Якщо ж ви раптом зробили помилки у відправлених документах, то зможете виправити їх до 18 березня 2016 року.

 

Коли і як складати ЗНО?

Цього року можна скласти ЗНО з 12 предметів: українська мова та література, математика, історія України, фізика, хімія, біологія, географія, англійська, французька, іспанська, німецька та російська мови. Це ті ж, що були минулого року. Проте обрати можна лише чотири. Обов’язковими з них мають бути українська мова та література, а також математика чи історія України на вибір.Мінімально можна здати три тести ЗНО. Якщо ж ви будете вступати лише на ті спеціальності, де потрібно проходити творчий конкурс, то можна здати лише два тести. Творчий конкурс буде рахуватися як складання третього тесту.

Основна сесія тестування триватиме з 5 травня по 17 червня 2016 року, а додаткова − з 14 червня по 4 липня. Розклад проведення ЗНО можна подивитися на сайті УЦЯО.

Цього року тест не буде поділений на базовий і поглиблений рівні.

 

ДПА у тестах ЗНО

Цьогоріч тести з української мови та літератури, математики та історії України будуть зараховані як ДПА. Причому у ЗНО з української мови та літератури за ДПА буде зараховуватися 1 частина тесту, в якій усі завдання з мови. А в тесті з історії України за державну підсумкову атестацію будуть рахуватися лише завдання, що стосуються 20-21 століть. У ЗНО з математики зараховуватися як ДПА буде весь тест. ЗНО з інших предметів рахуватися за ДПА не буде.

 

Які документи подавати до вишу й коли?

Вступна кампанія кожного ВНЗ має свої особливості, з якими можна ознайомитися на сайті того вишу, до якого плануєте вступати. Проте є основні загальні правила.

Заяву можна подати в електронній формі (на сайті навчального закладу) та паперовій. Ви можете подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей на навчання за рахунок державних коштів. Заяву про вступ заповнюєте у приймальній комісії того університету, куди хочете вступити. У ній вказуєте спеціальність, напрям, форму навчання, пріоритетність тощо.

До вишу ви маєте прийти з певним пакетом документів:

  • копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтво про народження, якщо вам немає 16, або військовий квиток чи посвідчення про прописку − для військовозобов’язаних);
  • копія атестата й додатка до нього;
  • копія сертифіката ЗНО;
  • 4 кольорові фотокартки для документів 3х4 см, які були зроблені нещодавно;
  • якщо потрібно: копії документів, що дають право на вступ поза конкурсом, проходження вступного іспиту чи співбесіди.

При подачі копій обов’язково треба показати оригінали всіх вищеперерахованих документів. Завіряти їх нотаріально не потрібно!

Прийом документів до вишів триватиме з 11 липня до 18.00 27 липня 2016 року. Для тих, хто проходитиме вступні іспити, співбесіди і творчий конкурс, − з 11 липня до 18.00 20 липня 2016 року.

 

Як розставляти пріорітети?

По-перше, пріоритетність стосується лише навчання за державні кошти. Її варто розставляти згідно зі своїми побажаннями. Наприклад, ти хочеш подати документи до вишів А, В і С. Уявімо, що це їхні назви. Університет А тобі подобається найбільше, далі у списку твоїх улюблених виш В, а на останньому місці − С. Це означає, що ти ставиш пріоритетність 1 вишу А, пріоритетність 2 вишу В і т.д.

Якщо ти раптом не вступиш до навчального закладу А, проте вступиш до В, то більше не можеш претендувати на виш С. Тобто передумати після визначення пріоритету вже не можна. Тож краще не поспішати й добре подумати, куди подавати документи.

 

Для кого і коли будуть вступні іспити, творчий конкурс і співбесіда?

Творчі конкурси як форма вступного випробування будуть проводитися лише для вступу на деякі спеціальності. Вони триватимуть з 18 по 27 липня.

Співбесіди проводяться при вступі для певної категорії осіб: постраждалі від Чорнобильської катастрофи, інвалідів, які отримали поранення під час Революції Гідності та ветеранів війни. Детальніше про це можна дізнатися тут.

Вступні іспити − для тих, хто не зміг скласти ЗНО через поважну причину або був звільнений від військової служби (демобілізований) після 30 листопада 2015 року.

І вступні іспити, і співбесіди проводитимуться з 21 по 27 липня.

 

Позаконкурсний вступ

До позаконкурсного вступу допускаються:

  • ветерани війни;
  • інваліди I та II груп і діти-інваліди віком до 18 років;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • особи, батьки яких шахтарі певної категорії (відповідно до законодавства «про підвищення престижності шахтарської праці»);
  • члени збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах;
  • чемпіони і призери Олімпійських і Паралімпійських ігор – за спеціальностями в галузі фізичної культури та спорту.

 

Коли повідомлять про зарахування?

Рейтингові списки вступників на навчання за державні кошти оприлюднюються не пізніше 12.00 1 серпня. Рейтинг складають на основі конкурсного балу і пріоритету.

Рекомендації до зарахування на бюджет треба виконати до 18.00 5 серпня.

А списки зарахованих за державним замовленням будуть оприлюднені до 12.00 6 серпня.

Виконати вимоги до зарахування на навчання за рахунок фізичних осіб треба не пізніше 10 липня.

Списки зарахованих на контракт будуть не пізніше 12 серпня.

Джерело: Studway

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.