Як розрахувати конкурсний бал

Міністерство освіти і науки України пояснило принцип нарахування конкурсного бала під час вступної кампанії 2015 року. Про це пише портал Освіта.ua.

Конкурсний бал абітурієнта складатиметься за такою формулою: сума балів за кожен сертифікат ЗНО, середнього бала атестата, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (в разі його проведення), помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Додаються також бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

МОН рекомендує приймальним комісіям обраховувати конкурсний бал вступників у 2015 році таким чином: КБ = (K1*П1 + K2*П2 + K3*П3 + K4*П4 + K5*А) + БОУ + БПК.

При цьому: 

  • КБ – конкурсний бал;
  • П1, П2, П3, П4 – результати складання ЗНО за предметами (1, 2, 3, 4, або бал за конкурс творчих або фізичних здібностей);
  • А – середній бал документа про повну загальну середню освіту;
  • БОУ – бал за особливі успіхи призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів або бал за особливі успіхи призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України;
  • БПК – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу.

К1 + К2 + К3 + К4 + К5 = 1.

Додаткові бали: БОУ та БПК мають знаходитися у межах від 0 до 10 балів.

Виші отримали право встановлювати конкретні фіксовані значення додаткових балів – до 10, що становитиме до 5% основного конкурсного бала.

Приклади за спеціальностями можна подивитися тут.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.