В Україні навчаються студенти із понад 130 країн. За даними Міністерства освіти та науки, іноземних студентів налічується близько 61 тисяч, і з кожним роком цифра збільшується.
Найбільші групи іноземних студентів - з Китаю, Туркменістану та Російської Федерації. Понад 4 тис. осіб представляють європейські країни. У МОН також відзначають, що намітилася тенденція збільшення кількості студентів з Азії, Центральної та Латинської Америки.
Одними з головних мотивів здобуття вищої освіти в Україні для іноземців є якісна академічна школа та рівень отриманих знань. Для багатьох представників держав, що розвиваються, переїзд на навчання в Україну, яка межує з Європою, також є ледь не єдиною можливістю вирватися в більш цивілізовану країну. Важливе і фінансове питання - отримати вищу освіту в Україні дешевше, ніж в інших європейських країнах. До слова, навчання іноземних студентів приносить державній скарбниці близько 4,4 млрд грн. щороку.
Українські технічні та медичні навчальні заклади користуються серед іноземців найбільшою популярністю, адже професії лікаря, інженера, економіста - одні з найбільш затребуваних у них на батьківщині. Тому великі групи іноземців можна зустріти в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка, у Національному медичному університеті ім. А. А. Богомольця, Національному авіаційному університеті, що входять до рейтингу "Компас". У Києві 41 навчальний заклад володіє ліцензією на навчання іноземців, у Харкові - 28. Крім цих двох міст, іноземні студенти охоче обирають Донецьк, Львів, Одесу та Луганськ.
Іноземці можуть здобути в Україні як першу, так і другу вищу освіту, а також науковий ступінь залежно від освітньо-професійного рівня підготовки. Підставою для оформлення в'їзної візи для навчання в Україні є запрошення Міністерства освіти і науки, видане вищим навчальним закладом, в якому планує навчатися іноземець. Мова навчання іноземних студентів переважно російська, але можна використовувати українську або англійську. Перші 10 місяців іноземці готуються до вступу у вищі навчальні заклади, навчаючись російської або української мови не тільки на побутовому, а й на рівні професійної термінології, а також поглиблено студіюючи базові дисципліни загальноосвітньої школи.
Зарахування іноземців до вищих навчальних закладів відбувається за результатами співбесіди та на підставі укладеного договору. Зарахованих поселяють у гуртожиток, але можна винаймати квартиру - у цьому питанні студенти нічим не відрізняються від приїжджих із міст і сіл України.