Реєстрація переселенців

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова опублікував важливу інформацію про порядок реєстрації тимчасових переселенців. Ці відомості допоможуть як студентам із зони АТО, які переїхали до інших регіонів України, так і їх близьким і знайомим.

Головне, що потрібно запам'ятати особам, які опинилися на території, підконтрольній України, – те, що довідку, що підтверджує статус тимчасового переселенця, потрібно оформити до 31 грудня 2014 року (згідно з постановою Кабміну № 637).

Порядок постановки на облік тимчасово переміщених осіб

1. Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік.

2. Підставою для постановки на облік є наявність реєстрації місця проживання на території проведення АТО.

3. Для отримання довідки переселенець повинен звернутися в територіальне управління соціального захисту населення (соцзабез) за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки.

4. Заяву переселенець повинен подавати особисто. Заява підписується заявником або його законним представником (для неповнолітніх дітей, інвалідів тощо), який дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних осіб, законним представником яких він є.

5. Для реєстрації переселенець повинен пред'явити:

• заяву;
  • паспорт;
  • довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Термін дії такої довідки становить 6 місяців із моменту її видачі. Документ може бути продовжений ще на півроку в разі продовження АТО (переселенцю потрібно буде повторно звернутися в соцзабез за фактичним місцем свого проживання).

Повний текст постанови Кабінету Міністрів України про здійснення виплат тимчасово переміщеним особам із зони АТО на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/637-2014-%D0%BF.

Контакти територіальних управлінь соціального захисту населення по Україні та перелік необхідних документів для оформлення соцвиплат переселенцям за посиланням: http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=163600&cat_id=107177.

Про те, як тимчасовим переселенцям відновити документи, загублені в зоні АТО, читайте тут.