У зв'язку з бойовими діями, що тривають у Донецькій і Луганській областях, із кожним днем зростає кількість переселенців. У їх числі – і студенти, які були змушені переїхати до інших регіонів України. Для таких молодих людей надзвичайно важливими є питання розміщення, отримання медичної та соціальної допомоги, працевлаштування та навчання. Оперативність вирішення цих питань безпосередньо залежить від наявності документів, що засвідчують особу. Але що робити тим громадянам, чиї документи є втраченими (або немає можливості забрати їх із зони АТО)?
Сайт Гуманітарного штабу Ріната Ахметова публікує поради Тетяни Волкової, юриста-консультанта. Пропонуємо вам ознайомитися з її рекомендаціями.
Відновлення свідоцтва про народження
Вимушеним переселенцям для отримання свідоцтва про народження необхідно звернутися до відділу реєстрації актів цивільного стану (ВРАЦС) за місцем фактичного проживання або перебування.
На допомогу громадянам, які тимчасово переїхали зі східних регіонів країни, для підтвердження фактів державної реєстрації актів цивільного стану в органах РАЦС можна отримувати витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, що видаються незалежно від місця реєстрації акта цивільного стану та проживання особи.
Відновлення документів про освіту
Міносвіти розробило ряд рекомендацій, спрямованих на сприяння в зарахуванні учнів із Луганської та Донецької областей, Криму до навчальних закладів. Навчальні заклади загальної середньої та дошкільної освіти після зарахування дитини на підставі заяви батьків у разі відсутності свідоцтва про народження зобов'язані надати допомогу в якнайшвидшому його відновленні. В разі відсутності особистої справи учня, документів про рівень його знань, медичної карти – направити письмовий запит за місцем попереднього навчання про надання зазначених документів.
Далі буде.