Як переселенцям – студентам вишів звернутися за соціальною стипендією

28 грудня 2016 року Уряд прийняв постанову № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.

Відповідно до вказаного Порядку право на соціальні стипендії мають також студенти (курсанти), із числа дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО).

Соціальну стипендію отримуватимуть студенти, які:

• НЕ отримують академічних стипендій;
  • НЕ перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які у період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків);
  • НЕ перебувають в академічній відпустці.

Для отримання соціальної стипендії студент-ВПО має звернутися до вишу, де він/вона навчається, з такими документами:

1. Заявою про отримання соціальної стипендії.
  2. Копією паспорту громадянина України.
  3. Копією свідоцтва про народження.
  4. Копією ідентифікаційного коду.
  5. Копією студентського квитка.
  6. Копією довідки про взяття на облік ВПО.

У заяві мають бути зазначені такі дані:

• прізвище, ім’я та по-батькові заявника;
  • число, місяць, рік народження заявника;
  • зареєстроване (міститься в паспорті) та фактичне місце проживання (міститься в довідці про взяття на облік ВПО);
  • підстава для отримання соціальної стипендії (перебування на обліку як ВПО є підставою для отримання соціальної стипендії, про що слід зазначити в заяві).

Завантажити шаблон заяви

Що треба знати про соціальну стипендію?

• Діти, зареєстровані як ВПО, мають право на отримання соціальної стипендії.
  • Соціальна стипендія призначається з місяця звернення.
  • Соціальна стипендія призначається на весь період навчання дитини (але не довше, ніж до досягнення 23 років).
  • Соціальна стипендія виплачується щомісяця.
  • Виплату коштів здійснює вищий навчальний заклад, в якому навчається особа.

Коли слід звертатись?

Призначення соціальних стипендій відбувається з 1 січня 2017 року, отже, звернутися можна вже зараз.

УВАГА! Для студентів (курсантів) вишів, які звернуться за наданням стипендій у період з січня по березень 2017 року, стипендії призначаються з 1 січня 2017 року на умовах, визначених у Порядку.

Встановлені такі розміри соціальної стипендії:

• студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації – 750 гривень;
  • студентам (курсантам) вищих навчальних закладів III—IV рівня акредитації – 1 000 гривень;
  • студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, – 2 000 гривень.

Джерело: БФ «Право на захист»