20 освітніх каналів на YouTube

Способів пізнавати навколишній світ і вчитися чомусь новому - величезна безліч. Один з найпростіших, а найголовніше, безкоштовних - переглядати цікаві освітні ролики на каналах YouTube.

AdMe.ru зібрав для вас 20 каналів російською та англійською мовами, які допоможуть розширити кругозір і дізнатися багато всього цікавого.

Канали російською мовою:

Постнаука: канал популярного однойменного порталу. Тут вчені, наукові співробітники різних НДІ, викладачі російських вузів просто і компетентно розповідають про часто практично невідомі речі, а часом - про популярні.

Научпок: ролики являють собою мальовану анімацію, що доступно розкриває той чи інший факт.

Наука і техніка: на цьому сайті зібрані переклади відеороликів популярних пізнавальних англомовних каналів.

TED RUS: перекладений на російську мову відеоканал всім відомого наукового співтовариства TED.

Це працює: як і в «Науці і техніці», тут можна знайти величезну кількість перекладених російською мовою науково-популярних відеороликів.

Проста наука: канал відомого популяризатора науки серед дітей Дениса Мохова показує ролики з експериментами в галузі фізики та хімії, які будуть цікаві не тільки дітям, а й дорослим.

Лекторій Образовача: пізнавальні відеоролики з розповідями про ту чи іншу галузь знань і практично на будь-яку тему.

Канали англійською мовою:

Crash Course: інтенсивний курс по світовій історії, представлений Джоном Гріном, охоплює 15000 років людської цивілізації.

Deeps Sky Videos: відеокурс про дослідження космічних об'єктів.

Intelligent Channel: відомі діячі в галузі освіти, мистецтва і культури обговорюють актуальні теми. Інтерв'ю з акторами, режисерами, письменниками та музикантами.

Khan Academy: освітній ресурс, заснований випускником Гарварду, пропонує безкоштовні уроки онлайн по самих різних напрямах.

Numberphile: призначений для людей, які люблять цифри. Автор блогу Бреді Харан обговорює історії, які стоять за цифрами.

MinutePhysics: на цьому каналі американський фізик Генрі Рейх спритно використовує забавні і смішні описи, щоб пояснити досить складні наукові поняття та ідеї всього за 60 секунд.

Science Channel: популярний науковий канал для тих, хто цікавиться космосом, науковими відкриттями і новими технологіями.

TED-Ed: містить велику відеобібліотеку з уроками. Новий урок з'являється щодня, а по уїкендах проводяться дебати по темі.

The Metropolitan Museum of Art: один з найпрестижніших музеїв - Метрополітен пропонує поринути у світ історії мистецтва.

ASAP Science: на цьому каналі відповідають на різні питання, що хвилюють людство: наприклад, чому діти здаються нам такими милими, і чи можуть відеоігри зробити нас розумнішими. Стиль анімації дозволяє пояснити складні речі простою і доступною мовою.

National Geographic: ресурс містить інформацію про дику природу, природознавство, археологію та багато іншого.

Veritasium: автор блогу з захопленням розповідає, як влаштовані найрізноманітніші речі. Захоплюючі демонстрації законів фізики переплетені з інтерв'ю з ученими і дискусіями про проблеми науки.

Vsauce: автор каналу Майкл Стівенс береться за абсолютно різні аспекти нашого життя і доступно пояснює, чому все відбувається саме так, а не інакше.

Discovery Channel: чудовий освітній ресурс, що розповідає про світову науку, природознавство, антропологію, географію та техніку.

Джерело: ADME.ru