5 безкоштовних онлайн-курсів з візуалізації даних і створення інфографіки

Сучасні користувачі заледащіли, вони не хочуть читати багато тексту і намагатися зрозуміти, про що це взагалі. Вони хочуть отримати висновки на тарілочці, заздалегідь розжовані, і бажано, в картинках. Тому візуалізація даних стала одним з основних методів доставки інформації в маси. Правильно оперувати інструментами візуалізації та створювати якісні інфографіки не так просто - цьому потрібно вчитися. AIN.UA зібрав п'ять безкоштовних онлайн-курсів на популярних платформах, які можуть стати корисними дизайнерам, маркетологам і журналістам у їхній роботі з візуалізацією даних.

Coursera

В рамках курсу «Візуалізація даних» користувача обіцяють навчити основам перетворення формальної інформації в наочну за допомогою різних інструментів і підходів. Учні дізнаються про елементи комп'ютерної графіки, взаємодії людини з комп'ютером, осягнуть психологію сприйняття дизайну і навчаться обробляти великі дані.

Курс читає викладач Іллінойсського університету в Урбані-Шампейн Джон Харт. Лекції доступні англійською мовою, а сам курс триває чотири тижні. Найближчий курс стартує в липні 2015 року.

Knight Center for Journalism

До таких майданчиків як Coursera, Udacity та іншим додався ресурс безкоштовних онлайн-курсів Knight Center for Journalism. Курс «Введення в інфографіку та візуалізацію даних» стартує 26 квітня. Лекції читає Альберто Каїро, відомий фахівець з інфографіці. Він давно викладає інфографіку і працює в різних медійних видавництвах.

Курс на англійській, будь-яких попередніх знань не потрібно. Частина курсу буде присвячена створенню інфографіки за допомогою Adobe Illustrator. Щоб отримати доступ до курсу, потрібно зареєструватися в системі.

Lynda.com

На популярному освітньому ресурсі є поетапне інструкцію з створення статичної інфографіки від Найджела Френча. З курсу ви дізнаєтеся, як використовувати Illustrator, InDesign, Photoshop і Excel для створення інфографіки. На кожному етапі Найджел пояснює як підібрати шрифти, кольори, фонові зображення і як оптимізувати фінальну графіку для публікації в інтернеті.

Курс складається з 27 частин, але в безкоштовному доступі всього десять уроків. Втім, на російському ресурсі infogra.ru можна подивитися безкоштовно усі відеоуроки, просто поділившись посиланням в одній з популярних соцмереж. Причому - російською мовою.

Infographic.net

На цьому ресурсі нас обіцяють безкоштовно навчити створювати інфографіки найвищої якості так, щоб їх котирували навіть на таких ресурсах, як Forbes та Mashable. Щоб отримати доступ до навчальних матеріалів, досить пройти реєстрацію по email.

На сайті поки не так багато контенту - втім, ресурс зовсім новий, і є надія, що з часом на ньому з'являться більш насичені уроки. А поки тут можна знайти корисну інформацію для новачків - вона, переважно, представлена в текстовому вигляді.

Brain Washing

Це більш складна візуалізація даних, тут користувачі навчаться створювати інтерактивні інфограмми за допомогою бібліотеки D3.js"rtejustify">Курс безкоштовний і доступний усім бажаючим прямо на сайті. Він буде корисний дизайнерам, аналітикам, менеджерам, програмістам, журналістам і редакторам онлайн видань.

Джерело: AIN.UA