Читати нині стало дорого. Якщо ще рік тому в мережі була прірва безкоштовних електронних книг, то зараз їх доводиться купувати, і недешево. Такі наслідки боротьби з піратством, що з одного боку добре для бізнесу, а з іншого - погано для раптово збіднілого населення. Однак доступ до світових знань, увіковіченим в літературі, можна отримати безкоштовно, а головне, цілком легально, багато в чому завдяки ентузіастам, і ще трохи - у славу промо від великих компаній. AIN.UA зібрав воєдино сім таких джерел.
Бібліотека позиціонує себе як літературний сервіс з величезною колекцією творів. На сайті можна не тільки читати онлайн безкоштовно і без реєстрації, але також завантажити книгу в будь-якому зручному форматі на будь-який пристрій. А перед скачуванням користувач може ознайомитися з коротким змістом або прочитати уривок книги.
Бібліотеку сильно «продірявилася» через чистки за запитом правовласників, однак багато цікавого в ній все-таки залишилося. В основному це твори авторів, що не проти ділитися своєю спадщиною, а також класична література.
Сервіс дозволяє не тільки скачувати книги безкоштовно і без реєстрації, але і завантажувати авторський матеріал і заробляти на ньому. Непогана можливість для молодих письменників. Однак повернемося до читання. Незважаючи на те, що більшість книг доступні і в fb2, і в epub, і в txt, для користувачів з особливо витонченими вимогами до формату у Samolit є навіть власний конвертер. А ще тут можна створювати віртуальні бібліотеки.
Це магазин електронних книг, проте в ньому є безкоштовний розділ, в якому представлено більше 26 000 творів класиків і сучасників. Гарячих новинок і зарубіжних бестселерів в розділі немає, зате є багато книг з розряду must read. Книги можна скачати, однак для цього необхідно авторизуватися на сайті.
На сайті зібрано понад 46 000 книг англійською та іншими іноземними мовами. Превалюють, звичайно, англомовні версії, але також є книги французькою, італійською, португальською та німецькою. У бібліотеці великий вибір категорій - від белетристики до освітньої літератури. Книги доступні для скачування в різних форматах. Крім того їх можна швидко завантажити в хмару через сервіси Dropbox, Google Drive і Microsoft OneDrive.
Тут книги можна скачувати і читати онлайн. В архіві знаходиться більше 210 тисяч книг від 75000 авторів - їх додають не тільки модератори сайту, але і самі користувачі. Ресурс був заблокований Роскомнадзором на вимогу видавництва «Ексмо» в рамках «антипіратського закону», проте після видалення творів видавця доступ до сервісу був відновлений.
Не можна не згадати про безкоштовні книги в офіційних магазинах Google і Apple. Тут власники Android і iOS-пристроїв можуть абсолютно безкоштовно отримати доступ до великого вибору книг від класиків і сучасників на різних мовах. За безлімітний доступ доведеться оформляти платну підписку.
Джерело: AIN.UA