7 способів розвиватися практично безкоштовно

Розумнішати, розвиватися і культурно проводити час можна лише за великі гроші? Міф! Work.ua виділяє 7 загальнодоступних можливостей для розвитку, які не вимагають особливих матеріальних вкладень. Ви ще не все спробували? Виправляйтеся.

 

1. Освіта онлайн

Одне з благ інтернету - доступність освіти. Навчитися чомусь онлайн тепер просто, будь то уроки в'язання, курси з теорії ігор або мов програмування. Якщо говорити про навчання онлайн, можна скористатися українським ресурсом Prometheus, а зі знаннями іноземної мови на освітніх платформах Coursera і Edx.org можна буквально жити і отримувати знання від викладачів кращих вузів світу.

Наявність сертифікатів про проходження додаткового навчання при працевлаштуванні відразу зробить ваше резюме дорожче.

2. Тренінги, заходи за інтересами

За допомогою тренінгових порталів, таких як TRN.uaTraining.com.ua, можна підшукати тренінг на будь-який смак. А за допомогою фільтра «тільки безкоштовні тренінги» вибрати бюджетні варіанти як онлайн, так і офлайн.

Окрім можливостей в інтернеті, потрібно не забувати виходити в люди: профільні заходи, конференції, клуби за інтересами, тематичні вечори - виділяйте час і на такий розвиток. Найкорисніше, що можна винести з подібних зустрічей - нові знайомства. Якщо ви будете оточувати себе людьми професійнішими, досвідченішими, знаходити друзів за інтересами, то отримаєте силу-силенну нових знань і емоцій, які будуть мотивувати розвиватися не зупиняючись.

3. Гранти, практики, стажування, конкурси, волонтерство

Завжди можна знайти цікаві проекти, якщо шукати їх. Гранти на реалізацію різних ініціатив, стажування та освітні програми за кордоном для студентів та науковців, міжнародні волонтерські проекти по всьому світу, конкурси та різні можливості в містах України і не тільки - відмінний спосіб дізнатися світ, розширити кругозір, спробувати свої сили, знайти яскраві враження , друзів і підтягнути іноземну мову.

4. Вивчення мов

Найчастіше курси вивчення іноземних мов в ціні. Але безкоштовно мови можна вчити за допомогою цікавих програм в інтернеті, яких дуже багато на будь-який смак. Якщо виділяти найпопулярніші:

Busuu - можливість вивчати 13 мов у носіїв, вчитися на оригінальному матеріалі;

вивчення англійської на LinguaLeo, а також німецької на Duolingo в ігровій формі;

Livemocha, MyLanguageExchange - міжнародні соціальні мережі для вдосконалення мови та пошуку друзів по листуванню.

Але для таких занять не з-під палиці повинна бути властива самодисципліна, щоб займатися мовою щодня.

5. Подорожі

Емоції та спогади на все життя можна отримати подорожуючи. Пересуватися можна автостопом, жити у таких же мандрівників, які шукають нових знайомств та спілкування. Якщо зважитися на нові країни поки не можете, можна обмежитися Україною і своїм населеним пунктом, нарешті. Придивіться, прекрасне поруч, ми багато чого не помічаємо через швидкість життя.

6. Безкоштовні програми для смартфонів

Якщо у вас є смартфон, тоді у вас є можливість викачувати безкоштовні програми для розвитку пам'яті, поліпшення кмітливості, мовні та інші навчальні програми, і не витрачати даремно час у громадському транспорті, в чергах. З їх можливістю в форматі гри можна розвиватися і блищати цікавими знаннями. Якщо ж ні, носите завжди з собою книгу, щоб заповнити хвилини очікування.

7. Книги

Книга - класичне джерело інформації. Книги нині в ціні, але не обов'язково їх купувати. У світі активно розвивається таке поняття, як «вуличні бібліотеки» (громадські книжкові шафи на вулицях, пляжні бібліотеки, кнігомобілі) і «буккросинг» - кніговорот, звільнення книг. Якщо у вас припадає пилом на полиці цікава книга, продовжите їй життя і подаруйте незнайомцеві. Щоб «відпустити книгу» потрібно:

Зареєструватися на одному з буккроссерскіх сайтів.

Описати книгу, яку хочете «звільнити» - їй присвоять окремий ідентифікаційний номер.

Приклеїти на книгу наклейку з поясненням, адресою сайту, своїм e-mail та присвоєним номером.

Залишити книгу в публічному місці.

Написати на сайті, де і коли була залишена дана книга.

Книги можна як залишати, так і полювати за ними. Великий улов можна зловити на безпечних полицях України (книжкові магазини, вільні простори, кафе, спеціально відведені місця, бібліотеки). Поширення цих ідей в Україні ще не масове, але особливо відчутне в Києві, Львові, Харкові, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Рівному.

Не можна не сказати про електронну книгу. Якщо і збирати гроші на електроніку, то купівля електронної книжки - дуже вигідне вкладення.

Всі ці можливості цінні не на папері, а в дії. Тому потрібно практикувати те, що цікаво, не боятися експериментувати, проводити самоаналіз і рухатися далі. І якщо ви користуєтеся якимись корисними можливостями і ресурсами, про які Work.ua не згадав, обов'язково діліться. Не втрачайте час, який дорожче грошей. Розвивайтеся і вкладайте в себе!

Джерело: AIN.UA

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.