Друга вища: хто оплачує сесію?

Багатьох з тих, хто хоче отримати другу вищу освіту, зупиняє одне питання: а як керівництво поставиться до подібного завзяття і чи буде оплачувати сесії? Або хоча б відпускати на них?

Адже сьогодні багато роботодавців воліють бачити своїх робітників, які працюють на робочих місцях, а не осягають наукові премудрості, та ще й регулярно. І... просто не відпускають працівників на сесії, ставлячи тих перед вибором: або робота або навчання.

Наскільки правомірні такі дії і як регламентуються трудові відносини роботодавця і працівника, який отримує другу вищу освіту, розповідає юрист Михайло Нікітін:

— Кодекс законів про працю містить спеціальну главу 14, яка регламентує трудові відносини роботодавця і працівника, який поєднує роботу й навчання. Глава так і називається: «Пільги працівників, які поєднують роботу з навчанням». Ст. 216 КЗпП України говорить, що громадяни, які здобувають другу (наступну) освіту, мають право на щорічну додаткову відпустку.

Єдиний нюанс: навчання має проходити у вищих навчальних закладах, які мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядипломної освіти, — або ж у самих цих підрозділах. У таких випадках розмір оплачуваної відпустки визначається так само, як і для працюючих осіб старших курсів, які отримують першу вищу освіту .

Таким чином, усе та ж 216 стаття КЗпП України визначає, що при навчанні на вечірньому відділенні оплачувана відпустка становить 20 днів для навчальних закладів першого та другого рівнів акредитації та 30 днів — другого і третього рівня акредитації. При заочній формі навчання, незалежно від рівня акредитації вузу, довжина оплачуваної відпустки становить 40 днів.

Точно так само, незалежно від рівня акредитації вузу, при здачі державних іспитів період оплачуваної відпустки може становити до 30 днів. Для написання і захисту дипломної роботи студентам навчальних закладів першого і другого рівня акредитації надається два місяці, третього і четвертого — до чотирьох місяців.

Тобто, законодавство України передбачає оплату сесій особам, які здобувають другу вищу освіту. Принципи оплати теж не являють собою нічого надскладного — тому потрібно просто знати свої права й домагатися їх виконання. Ті роботодавці, які не відпускають працівників на сесію, порушують законодавство України, за що можуть бути притягнуті до суду.

Джерело — jobs.ua.

 

Для отримання другої вищої освіти вибирайте найкращі вузи України з нашого рейтингу «Компас».

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
Добре що вказані статті КЗпП. Така конкретика дасть впевненність при переговорах с керівництвом