Волонтери — хто вони, і навіщо працюють безкоштовно? Розглядаємо питання разом із сайтом Work.ua.
У перекладі з французької мови «волонтер» означає «доброволець». Тобто, будь-який, хто свідомо і безкорисливо трудиться на благо інших, називається волонтером. Потенційно волонтером може стати кожен із нас, якщо дійде рішення присвятити свій час і навички безкоштовної праці в будь-якій сфері громадського життя, де це буде потрібно.
Але навіщо люди добровільно витрачають свій час і сили без всякої фінансової вигоди? У першу чергу, найважливішою мотивацією є бажання допомагати іншим, зробити цей світ або чиєсь конкретну життя кращим. А поєднувати приємне з корисним — вдвічі краще. Будучи волонтером, можна вчитися новому, удосконалювати свої навички та отримати дуже корисний досвід, який, можливо, не зустрінеться вам ні на одній оплачуваній роботі. Також це відмінний спосіб познайомитися з новими людьми, побувати в нових місцях і своїм прикладом прищеплювати іншим загальнолюдські цінності.
Волонтерство не обов'язково повинне відбирати весь ваш час. Часто люди не можуть реалізувати всі свої бажання і потреби, працюючи тільки за професією. Добровільна праця може внести різноманітність в життя, дозволяючи відвернутися від щоденної рутини.
До того ж, не завжди волонтери — це чистої води альтруїсти. Як було сказано, крім усього, волонтерська робота — відмінний спосіб отримання нового досвіду, навичок, знань, корисних зв'язків. Нерідко волонтерська діяльність — це шлях до успішної кар'єри. Тут завжди можна проявити себе з кращого боку, спробувати себе в різних професійних сферах, визначитися з вибором життєвого шляху.
У зарубіжних компаніях запис у резюме про волонтерську діяльність є вагомим аргументом на користь кандидата. В українських компаніях ця практика також набирає обертів. Адже якщо кандидат займався волонтерською діяльністю, можна бути впевненим у його активній життєвої позиції, позитивних людських якостях, любові до праці. Такі працівники завжди в ціні. До того ж, ви завжди можете розраховувати на рекомендації від координатора, які також будуть плюсом при працевлаштуванні.
Для молоді робота волонтером може бути відправною точкою в професійному житті. Вони зможуть отримати досвід взаємодії з іншими людьми, навчаться нести відповідальність і зможуть визначити свої подальші кроки.
Волонтерський рух у багатьох країнах світу є вкрай популярним. У свідомому суспільстві завжди є люди, для яких праця на користь інших є способом самореалізації та самовдосконалення.
Відповідно до недавніх досліджень, у Європі 23% населення бере участь у волонтерській діяльності, в США — 26%, в Австралії добровільної роботою займаються 36% жителів. В Україні поки тільки 10% населення мало досвід волонтерської діяльності. Цифра невелика, але з кожним роком число волонтерів зростає.
Пам'ятайте: зробити життя кращим здатен кожен із нас. Хто знає, можливо, саме волонтерство стане вашим вхідним квитком у роботу на благо інших і самих себе.