Ким молодь може підробити цього літа

Для когось літо – період відпусток і відпочинку, а от для молоді це найкращий час для заробітку. Вибір робіт для студентів і старшокласників досить широкий: офіціанти на літніх майданчиках кафе та ресторанів, бармени, аніматори-вихователі та вожаті в таборах, продавці безалкогольних напоїв і морозива, розливальники пива та квасу і навіть художники боді-арту. Заробітки різні, але за великого ентузіазму можна отримати дуже пристойну суму.

 

Аніматори та вожаті: 100 грн/день

Молодь може працювати аніматорами або вожатими. На такі вакансії роботодавці шукають хлопців і дівчат старше 18 років, відповідальних, енергійних, креативних і зі стійкими нервами. Аніматори не лише розважають діток, а й виконують функції вихователя, а іноді і вчителя.

У міському літньому таборі дітей віком 4-12 років робочий графік стандартний: понеділок-п'ятниця з 8:30 до 19:00 з вихідними в суботу та неділю. Аніматор може щодня повертатися додому. А ось вожатий у приміському таборі протягом всієї зміни (дві-три тижні) повинен жити на місці роботи і не залишати його без крайньої необхідності. З 8.00 і до 22.00 він повинен перебувати з дітьми 6-16 років, організовувати їх дозвілля, наглядати за ними, гасити конфлікти між вихованцями і стежити за їх безпекою.

Майже всіх аніматорів і вожатих оформляють на роботу за трудовим договором. Наявність медичної книжки обов'язкова. Аніматор в приватних міських і приміських таборах отримує 100 грн в плюс безкоштовне харчування та екскурсії в музеї разом з вихованцями. Вожаті в таборах за два тижні зміни можуть заробити 1100 грн плюс безкоштовне харчування, проживання та екскурсії. У державних же таборах і на базах відпочинку, де аніматорів зазвичай не буває (цю роль виконують вожаті), за три тижні зміни працівники отримують 1200 грн.

 

Разливальники пива і квасу: 100-120 грн/день

Єдине, що повинен вміти разливальник, добре рахувати і бути уважним. Із цим може впоратися навіть старшокласник.

Графік роботи продавців пива та квасутиждень через тиждень, з 9.00 до 20.00. Працівник перебуває на вулиці під парасолькою весь день, але навіть це не може вберегти його від палючого сонця у найспекотніші дні.

Платять за таку роботу 100-120 грн на день. Але буває, що фіксованих ставок у працівників немає, і вони отримують 8-10% від виручки.

»Найбільш хлібні дніспекотні: вдається продати до 5-6 п'ятдесятилітрових бочок»,розповіла 24-річна студентка юрфаку Марина Пономарьова, продавець квасу.

 

Продавці морозива та напоїв: 100-120 грн/день

Особливих знань і умінь тут не потрібно. Робоче місце зазвичай постійна торгова точку з візком або холодильником. У навантаження до основного товару можуть додаватися соки та прохолодні напої. Від сонця продавця захищає тільки парасолька.

Графік роботитиждень через тиждень або три дні через три, з 10.00 і до 21.00. Зарплату видають після кожної зміни. Зазвичай заробіток становить 100-120 грн на день плюс 3-5% від виручки.

 

Бармени: 100-150 грн/день

Мобільні міні-бари найчастіше розміщуються на набережних. Удень бармени продають фреші та безалкогольні коктейлі, а після 18.00 додають до свого асортименту мохіто та віскі. Робочий день триває з 12.00 до 22.00. Бармени зазвичай працюють по двоє з графіком «тиждень через тиждень» або «чотири дні через чотири». Для цієї роботи досвід не обов'язковий, шанс працевлаштуватися є навіть у школярів старших 16-ти.

«Зарплату видаємо раз на тиждень після вихідних,пояснив господар декількох міні-барів у столиці Антон Верпов.Також працівник може домовитися про виплату грошей кожен день після завершення робочого дня». Зарплата бармена100-150 грн на день.

Художники боді-арту: 120-170 грн/день

Якщо ви добре малюєте, то можете влаштуватися вуличним художником боді-арту. На співбесідах особливих вимог до досвіду роботи претендентів не ставлять, але можуть попросити виконати пробне завданнянамалювати малюнок або візерунок фарбами на папері.

«Робочий графік наших співробітників становить 5-6 днів на тиждень з 14.00 і до 22.00. Вихідні завжди робочі, адже ці дні найбільш грошовиті. Вуличні художники боді-арту отримують в середньому по 120-170 грн на день залежно від виручки»,розповіла Олександра Малинова, директор фірми, що займається боді-артом.

Робоче місце вуличного художника складається з стола, стільця і парасольки. Ще потрібні хна, фарби, набір пензликів і альбоми зі зразками малюнків тварин, китайських ієрогліфів, візерунків тощо, які можна вибрати для нанесення на тіло.

Мінуси такої роботинеобхідність сидіти на вулиці навіть у сильну спеку і чорна хна, яка постійно забивається під нігті.

 

Офіціанти: 200-400 грн/день

Сезонних офіціантів у більшості випадків не оформляють офіційно, хоча у великих і відомих закладах студента можуть прийняти на роботу за трудовим договором. Ставка у працівників літніх майданчиків1-2 тис. грн. Але при цьому вони можуть отримувати 2-4% від своїх замовлень. У середньому  офіціант отримує 200-400 грн чайових за день. За місяць заробіток становить 5-8 тис. грн, але бувають і такі, кому вдається заробляти по 10-12 тис.

Робота в офіціантів позмінна. Як правило, це 3 на 3 або 4 на 4 дні. Практично у всіх закладах громадського харчування при прийомі на роботу вимагають оформити медкнижку.

Перевага роботи офіціантомбезкоштовне харчування на кухні закладу. А якщо ресторан знаходиться за містом, то роботодавець бере на себе розвезення персоналунаприклад, від станції метро до заміського закладу і назад.

 

За матеріалом у «Сегодня»

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
Вожатими напевно прикольно підробляти, особливо на морі. І відпочинок, і живі гроші
Забули такий підробіток як Макдональдс та інші фаст-фуди. Звичайно, на чай там не залишають, але працювати простіше, на мій погляд