Мистецтво розмови

Пропонуємо вам дізнатися про поради, які дає бізнес-тренер Сьюзан Скотт у своєму бестселері «Розмови по суті» («Fierce Conversations»).

Коли з'являється проблема, перший порив будь-якої людини - обговорити її. Слідом приходить думка про те, що це дуже складне завдання. Іноді здається, що простіше мовчки жити з проблемою й далі. Навіщо псувати ділову нараду або вихідні з сім'єю важкими розмовами? Краще зробити вигляд, що нічого не відбувається, обговорити дрібниці й промовчати про головне.

Одній розмові під силу розгорнути життя на 180 градусів. На цьому наполягає автор книги. Важкі, але потрібні розмови - її професія. Вона тринадцять років проводила бесіди з керівниками вищої ланки компанії TEC International. Обговорювалося все, від бюджетів до здоров'я дітей. Справжня відверта розмова могла мотивувати директора і підказати йому правильний шлях. Сьюзан зауважила: зі щирістю розмов приходить більш сильне відчуття особистої свободи, життєвої сили та ефективності. Вона почала проводити тематичні семінари, що користуються великим успіхом. Власне, книга «Розмови по суті» спочатку з'явилася як нотатки на полях для учасників семінарів. Це підказки для людей, які хочуть говорити і вирішувати.

10 способів зробити спілкування більш приємним і ефективним

1. Почніть ловити себе на спробах ухилитися від теми, змінюючи предмет обговорення, приховуючи подробиці, вимовляючи малу (і велику) брехню, навмисно уникаючи чітких виразів. Ви навіть самому собі нецікаві. Щонайменше один раз сьогодні, коли внутрішній голос скаже вам: «Ось можливість бути щирим», - зупиніться на мить, глибоко вдихніть, а потім вступите в розмову і зробіть її справжньою.

2. Більшість людей хочуть чути правду, навіть якщо вона неприємна. Ми не знаємо, про що думають люди, доти, поки вони не скажуть нам про це. Але навіть після того, як вони повідомлять нам про свої думки, немає ніяких гарантій того, що вони розповідають нам те, що дійсно думають. І все ж, якщо запитати людей, більшість з них поклянутся, що хочуть чути правду, нехай і неприємну.

3. Компанії та шлюби зазнають аварії тому, що люди не говорять про те, про що насправді думають. Ніхто не питає. І ніхто насправді і не відповідає на це питання.

4. Більшість людей вірять, що є особи, з якими просто не можна розмовляти. Втім, я помітила: в рівній мірі можливо і те, що спосіб нашого спілкування з людьми неефективний, невдалий, неадекватний. Наші прийоми розмови з «важкими» людьми не працюють, але інші прийоми можуть стати і стають ефективними.

5. Розмови по суті - чудові ліки від надмірної впевненості. Одна з цілей розмови по суті полягає в тому, щоб оголосити уявлення кожного про дійсність. Ці уявлення повинні бути відкрито викладені для того, щоб їх стало можливо вивчити. Підкреслюю: уявлення кожного!

6. Розмови по суті часто вимагають часу. Правда, справа в тому, що все інше забирає ще більше часу. Якщо ви противитесь вивченню різних реальностей на роботі і вдома або забороняєте таке вивчення, вам доведеться витрачати час, гроші, енергію і емоції на розчищення наслідків.

7. Вивчення реальності проходить три стадії. Стадія перша: виявлення проблеми, винесення проблеми на обговорення і висунення пропозиції (якщо воно у кого-небудь є). Іншими словами, сьогодні ми займаємося певним сегментом повітряної кулі. Так це виглядає з моєї точки зору. Будьте гранично короткі й точні. «Ось проблема. А ось моя пропозиція щодо її вирішення».

8. Людина, здатна з максимальною точністю описати дійсність, не покладаючи ні на кого вину, стає лідером. Більшості людей подобається тикати пальцями: це зробив такий-то, а це зробила така-то. Це натворили такі-то. Або, навпаки, не вчинили і не накоїли. Пошук винних неодмінно і автоматично включає всі захисні механізми, і це зачиняє двері перед можливостями плавного течії дебатів та прийняття рішень.

9. Приберіть слово «але» з лексикону і замініть його союзом «і». «Мені подобається те, що ви зробили, але ...» буде краще сприйматися, якщо ви скажете: «Мені подобається те, що ви зробили, і ...».

10. Якщо ведеш буріння на воду, то краще пробурити одну свердловину глибиною 30 метрів, чим сто свердловин глибиною 30 сантиметрів. Зазвичай ми починаємо з однієї теми, швидко збивається з курсу і нарешті приходимо до розчарування, не добившись особливого успіху у вирішенні головного питання. Наша справа полягає в тому, щоб перетворити незначне в значне. А проблема полягає в тому, щоб обговорювати те й інше окремо.

 

Джерело - readrate.com.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.