Новини МОН: ЗНО і переведення студентів із Криму

Україна не відмовляється від своїх університетів у Криму і жоден із кримських вишів офіційно не перейшов у підпорядкування Російської Федерації. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, повідомляє 5 канал.

Але кримських ректорів і студентство системно залякують, і натепер складати тестування на півострові для абітурієнтів ризиковано, тому в разі потреби  випускники шкіл складатимуть тести в Херсонській області.

За словами міністра, в автономії на зовнішнє незалежне оцінювання цьогоріч зареєструвалося 15 тисяч абітурієнтів. У Міністерстві освіти не виключають, що для тих абітурієнтів, які вирішили вступати до українських вишів поза межами Криму, діятимуть особливі умови або пільги.

"Вважаємо кримські навчальні заклади українськими, і ми так до них ставимося і продовжуємо з ними працювати. В разі потреби ми захистимо всіх, в тому числі випускників шкіл. Випускники шкіл зможуть складати ЗНО в Херсонській області, тобто ми таку можливість дамо", - зазначив Сергій Квіт.

У свою чергу, голова парламентського комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що зараз розглядається можливість внесення змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів з метою сприяння кримським абітурієнтам.

"Ми розглядаємо можливості внести зміни до умов прийому до ВНЗ. І надати сприяння кримським абітурієнтам. Чи це будуть якісь додаткові пільги при вступі, чи проходити якісь додаткові співбесіди. Але я вже зверталася до усіх ректорів ВНЗ з проханням прихистити кримських студентів і абітурієнтів", - зазначила Лілія Гриневич.

Зважаючи на ситуацію, що склалася в Криму, Міністерство освіти і науки дозволило керівникам вишів здійснювати переведення студентів вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим та м. Севастополя на навчання до вищих навчальних закладів, розташованих в інших регіонах України, за спрощеною процедурою.

Відповідний лист підписаний міністром освіти і науки Сергієм Квітом у зв’язку численними зверненнями студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах, розташованих на території АРК та Севастополя стосовно переведення їх на навчання до вишів, розташованих в інших регіонах України.

Зокрема, вищі навчальні заклади отримали право здійснювати переведення студентів першого курсу без погодження з Міністерством освіти і науки України та під час навчального семестру. У разі відсутності вільних місць, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, на напрямах (спеціальностях), на які здійснюється переведення студентів, виші можуть використовувати вакантні місця, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, з інших напрямів (спеціальностей) відповідних курсів навчання.

Переведення осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах Автономної Республіки Крим та м. Севастополя за рахунок коштів фізичних осіб і виявили бажання навчатися в акредитованому недержавному вищому навчальному закладі або державному вищому навчальному закладі, що знаходиться на території іншого регіону України, рекомендовано здійснити на договірній основі зі збереженням умов оплати, що були передбачені попередньою угодою особи з відповідним вищим навчальним закладом Автономної Республіки Крим або м. Севастополя.

У Міністерстві освіти просять вищі навчальні заклади інформувати про переведення студентів з одного вищого навчального закладу до іншого та вносити відповідні дані до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Нагадаємо, у зв’язку із суспільно-політичною ситуацією, що склалася в Автономній Республіці Крим, у Міністерстві освіти і науки відкрито консультативний телефон за номером (044) 481 3211.

Як відомо, раніше міністр освіти і науки Сергій Квіт та голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулися до кримських студентам та абітурієнтам і гарантували кримської молоді право на освіту в Україні.

 

Джерело - osvita.ua.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
Студенти, що вчаться в Криму, коли вступали до вишів, хотіли залишитись поближче до дому. А тепер потрібно переїжджати....