Освіта майбутнього

Американський фізик-теоретик і відомий вчений, засновник теорії струн, автор науково-популярних книг Мітіо Каку розповідає про майбутнє освіти.

Найголовніше – навчання вже не базуватиметься на запам'ятовуванні. Зовсім скоро комп'ютери й окуляри Google Glass трансформуються в крихітні лінзи, що надають можливість завантажувати всю необхідну інформацію. З одного боку, не потрібно буде перенавантажувати мозок непотрібними знаннями, основний відсоток яких, як показує практика, згодом не використовується. З іншої – розумовий резерв, що звільнився, переорієнтується на розвиток здатності думати, аналізувати, аргументувати і приймати рішення.

Аби домогтися реального успіху, потрібно розвивати ті здібності, що недоступні роботам: креативність, уяву, ініціативу, лідерські якості. Суспільство поступово переходить від товарної економіки до інтелектуально-творчої.

Університетські онлайн-курси вже існують, це дійсно блискуча ідея. Щоправда, відсоток тих, хто полишив навчання на таких програмах, досі дуже високий. Це пов'язано з тим, що люди ще не перебудували себе, не навчилися працювати без наставника за принципом «лише ти й монітор комп'ютера», у них немає високої мотивації. З іншого боку, онлайн-система лише зароджується, її потрібно корегувати. Але розвивається і вдосконалюється вона досить швидко, й, безумовно, саме за нею – освіта майбутніх 50 років. Університети збережуться, але це будуть переважно віртуальні вузи, навчання в яких засноване на хмарній системі.  

Дипломи зникнуть за непотрібністю – перш за все тому, що освіта перестане обмежуватися якимись тимчасовими і просторовими рамками.

 

Закінчення тут.

Повну версію читайте тут.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
Цікава теорія. Але не нова) В університеті нас навчали не запам*ятовувати, а розуміти де знайти потрібну інформацію