Студент КПІ самостійно вивчив 6 мов і зробив на цьому онлайн-бізнес

Іван Бобров закінчив школу зі знанням англійської на рівні elementary. До 2014 року він не виїжджав за кордон і більшість мовних навичок отримав, спілкуючись з іноземцями в мережі і навчаючись самостійно. Сьогодні ж він вільно володіє чотирма мовами і ще три доводить до досконалості. Іван говорить англійською, французькою, італійською та іспанською мовами. Більше того, він зробив зі свого хобі прибутковий бізнес.

У школі Іван знайшов себе зовсім не в лінгвістиці, більшість часу і уваги присвячуючи улюбленим предметам - хімії та біології. У той же час на англійську мову часами відводили тільки п'ять-шість уроків в семестр. Хлопець здав ЗНО з хімії на 200 балів, результати з біології були трохи гірше. Це дозволило йому легко вступити на факультет біотехнології та біотехніки в Київський Політехнічний Інститут. На заняттях з англійської Іван зрозумів, що рівень його знань іноземних мов практично нульовий і влітку після першого курсу в КПІ взявся виправляти ситуацію. Тоді Іванові було 18 років.

Першим кроком до освоєння мови, за словами хлопця, стала книга Агати Крісті «Murder on the Orient Express» («Вбивство в Східному експресі»). Потім він озброївся аудіокурси, книгами і корисними сайтами для вивчення англійської. В основному це були інтернет-сайти для спілкування і листування з людьми з інших країн на кшталт busuu.com, відеоуроки на Youtube. Таким чином, Івану вдалося за півроку підняти рівень мови, але він все ще був далекий від рівня fluent. Вільно заговорити англійською хлопцю вдалося за допомогою подкастів. Далі пішли фільми, серіали, книги мовою оригіналу, які Іван уже легко міг зрозуміти.

Після освоєння англійської в Івана Боброва з'явилося бажання повторити цей же шлях з французькою мовою. Хлопець досяг успіху і після півтора року навчання заговорив французькою. На черзі були іспанська та італійська, які вже знаходяться на фінальній стадії вивчення. Поліглотом Іван ставав паралельно з навчанням на біотехнолога. Він навіть отримав червоний диплом бакалавра і розпочав навчання на магістратурі, коли остаточно зрозумів що біотехнології - заняття явно не для нього.

Спочатку Іван працював перекладачем як фрілансер. Потім вирішив допомагати іншим вчити мови і замість сайту створив просту сторінку на Google Docs, з описом своїх послуг, розмістив лінк в соцмережі «ВКонтакте». Іван пообіцяв правильно організовувати навчання і допомогу за 6 місяців досягти таких результатів, на які у 98% людей йдуть роки. В результаті, на його вебінари підписалися 13 осіб. За перший тиждень, завдяки цьому оголошенню і дешевим розцінками (вартість курсу від 100 до 300 грн), хлопець заробив близько 2000 грн.

У 2014 році у Івана з'явився сайт, який він фактично створив сам. Крім фінансових витрат на купівлю домену та хостингу він віддав сайту багато часу і зусиль. Минулого місяця 23-річний поліглот закінчив магістратуру в КПІ і зараз заробляє близько $ 1200 на місяць на своїх відеоуроках з англійської. У майбутньому планує створити відеокурси та тренінги для французької, іспанської, італійської та португальської мов, можливо, окремі продукти за темами бізнесу, маркетингу, IT, туризму. Іван також розвиває напрямок навчання мов за допомогою музики.

До слова, дослідження свідчить, що в Україні добре знають англійську мову тільки IT-фахівці та топ-менеджери.

Джерело: AIN.UA