У будь-якій професії головне – бути хорошим спеціалістом

Ви з тих, хто з дитинства мріє про обрану професію? Мрія мрією, то все ж доводитися рахуватися з потребами ринку праці. Тому перше, що вам слід зробити – це визначитися, чи відповідає ваша бажана професія тим критеріям, які ви собі уявляєте. Не обманюйте себе: навіть професії з солідними назвами не обіцяють вам одразу такого ж солідного заробітку.

Сьогодні ринок праці України потребує програмістів, продавців і розумних банкірів. Найменшим попитом користуються професії перекладачів і страхувальників. У різних країнах ситуація інша, але от безробіття... У Франції вже масове безробіття, близько 11 тис. держслужбовців будуть звільнені у Греції, в Євросоюзі загалом близько 19 млн. безробітних.

Так, ринок праці мінливий і, можливо, через 5 років ситуація кардинально зміниться. І все ж панікувати не варто, таке трапляється завжди, а ті, хто шукає можливості реалізуватися у професії, завжди домагалися свого. Тому єдиний вихід – присвятити життя тій справі, яку любите.

І не забувайте, яку професію ви не обрали б, головне – бути хорошим фахівцем. Останнє можливо, якщо ви справді любите свою справу.

Існує чимало думок з приводу того, чи потрібна вища освіта. Ми обмежимося одним фактом: в Україні майже 70% роботодавців обирають співробітників із вищою освітою.

Аби ви могли інвестувати в улюблену справу знання, які отримали в університеті, обирайте кращий вищий навчальний заклад у рейтингу «Компас-2013».

 

 

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.