Вісім шкідливих звичок студентів

Як стати успішним студентом і не повторювати традиційних помилок, так чи інакше притаманних усім, хто вчився і вчиться у вузі? Розмірковуємо про цю проблему разом із колегами з istudy.com.ua.

1. Робити все в останній момент 

«Встигну все в останню хвилину». Це – чи не найбільш поширена й шкідлива звичка студента. За своєю природою вона має те ж коріння, що й лінь, неорганізованість і несумлінність. Ми розраховуємо на натхнення і прорив, але в такій ситуації можемо заробити одні лише неприємності. Більше того – це стрес, і наша психіка і навіть фізичне здоров'я отримують удар під дих. Ми не відчуваємо цього в юності, але принцип «все в останню хвилину» може стати шкідливою звичкою і в дорослому житті. Чи прагнемо ми заробити інфаркт або інсульт після чергового авралу або безсонної ночі років у 40? Питання риторичне.

Зробіть собі установку: мати на руках що-небудь реальне, наприклад, до 9 години ранку певного дня – і за день до того, як роботу треба здати. Це «щось» не повинно бути ідеальним, але обов'язково закінченим, написаним практично до кінцевого варіанту, відформатованим, із висновками і посиланнями.

2. Використовувати кофеїн у якості постійного стимулятора і вирішення всіх проблем 

Одна чашка кави або банка Red Bull у безнадійній ситуації здатні творити чудеса, допомагаючи організму обіграти власну втому й виконати космічні обсяги роботи. У великих кількостях кофеїн буде діяти навпаки: ви опинитеся в тривожній, хиткій і нездоровій ситуації та не зможете зосередитися й контролювати реакції свого тіла – посилене серцебиття, збудливість, безсоння і так далі.

Якщо вам важко зосередитися, краще зробіть пару-трійку фізичних вправ: 30-хвилинне інтенсивне навантаження кілька разів на тиждень вирівнює настрій, сон, працездатність та увагу.

3. Працювати ніч безперервно 

Злісний «брат» роботи до останньої хвилини й передозування кави – неспання вночі. Як правило, це виглядає блискучою ідеєю: за рахунок відсутності сну у вас з'являється 12 додаткових годин для праці... Коли наступного дня ви піддаєте ревізії результати вашої нічної роботи, то жахаєтеся кількості друкарських помилок, помилок у правописі і формулювань, не наповнених жодним сенсом. Протягом усього наступного дня ви хочете спати й відчуваєте себе огидно: світловий – робочий – день для вас безнадійно втрачений.

Зрозуміло, бувають обставини, коли робота потребує більше часу, ніж планувалося, або ж в останню хвилину щось іде не так. Але, якщо тільки ви не одна з тих божевільних нічних «людей-сов», які сплять цілий день і найкраще працюють о третій годині ночі, не покладайтеся на нічні неспання. Вони абсолютно жахливі й, безумовно, не сприяють хорошій роботі й задовільному самопочуттю.

4. Вчитися й одночасно перебувати в соціальних мережах 

Ми всі так робимо, коли в нас є великий обсяг роботи, і ми знаємо, що вона потребує більше, ніж кілька годин. Тоді ми хочемо зробити цей процес настільки цікавим, наскільки це можливо. Є багато різних способів, як цього домогтися: або планувати зустрічі, щоб перекусити, випити кави і таким чином поділити свій день на частини; або дочитувати конспект, сидячи на лавочці у дворі, а не в задушливій бібліотеці; або йти до бібліотеки з приятелем і переривати роботу кожні кілька хвилин, щоб поговорити; або ж одночасно працювати і «зависати» в Твіттері або на Фейсбуці, поєднуючи своє академічне й соціальне життя за письмовим столом.

Останнє – поза сумнівами, помилка: замість того, щоб сконцентруватися, працювати плідно й ефективно та видати на гора хороший результат, ми розпорошуємо свою увагу, збиваємося з ходу думки й відволікаємося.

Це може здаватися гарним способом, аби зробити робочий процес менш стресовим, але таке рішення перешкодить тому, щоб по-справжньому зосередитися й дістатися суті питання: вам знадобитися більше часу, щоб вирішити певні завдання, а остаточні висновки будуть гіршої якості. Намагайтеся трудитися на самоті, ні на що не відволікаютися по 3-4 години поспіль – і ви будете здивовані, як багато ви зробили, наскільки краще результат вашої роботи й наскільки більше часу ви витратите на відпочинок і розваги.

 

Закінчення тут.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
о! так) останній момен це саме воно ) я ледве не прогавила власний диплом, відклавши його оформлення на потім, і згадавши, що він не готовий за тиждень до передзахисту))