Які ВНЗ дають найбільш затребувану роботодавцями освіту?

Щорічний рейтинг ВНЗ «Компас» - це спільний проект компанії СКМ та Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і перший загальнонаціональний рейтинг, що відображає оцінку якості освіти випускниками і потенційними роботодавцями.

Шостий рік поспіль у ньому беруть участь вищі навчальні заклади, які готують фахівців таких напрямків, як «Бізнес-економіка», «Архітектура-будівництво», «Право», «IT» та інженерно-технічні спеціальності (інші не оцінювалися). Цього року рейтинг надає інформацію про 239 українських ВНЗ. Їх оцінювали 1202 випускники (торік їх було 1156), 843 компанії-роботодавці (964), а також представники 331 провідної компанії-експерта (344).

Випускники оцінювали, як ВНЗ допомагають їм у працевлаштуванні, наскільки влаштовує якість знань і чи можна ці знання застосувати на практиці. А роботодавці - те, наскільки університетська підготовка відповідає вимогам їх компаній і як добре вузи співпрацюють з ними. Відповіді представників опитаних груп множилися на спеціальний коефіцієнт, який відображає їхню важливість для підсумкового рейтингового бала.

Для відповідей роботодавців він становив 0,31 (найважливіший показник), для показника співпраці між вузами і роботодавцями - 0,3, для експертів - 0,29, а для випускників - 0,1.

Підсумувавши всі оцінки, укладачі рейтингу вивели підсумковий бал, який і визначив місце ВНЗ у рейтингу. Те, що одне місце зайняли відразу кілька навчальних закладів, пояснюється тим, що бали, які вони набрали, були або однаковими, або незначно відрізнялися.

Трійка стабільних лідерів. Порівняно з попередніми роками, склад лідерів не зазнав істотних змін. Перше місце загального рейтингу, як і раніше, упевнено посідає Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (98 балів). На другому місці - Київський національний університет імені Тараса Шевченка (65 балів). На третьому місці стабільно тримається Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (50 балів).

Вгору-вниз. Четверту сходинку рейтингу посіли Національний університет «Львівська політехніка» (38 балів), Донецький національний технічний університет (36 балів) і Національний університет «Києво-Могилянська академія» (35 балів).
Оцінки «Львівської політехніки» у порівнянні з минулим роком практично не змінилися. ДонНТУ помітно поліпшив свої результати, піднявшись із шостого
місця загального рейтингу на четверте. А ось Києво-Могилянська Академія за минулий рік втратила 8 балів і опустилася з 3-го на 4-е місце.

На п'ятому місці розташувалися Київський національний університет будівництва і архітектури (33 бали) і Національний авіаційний університет (32 бали). КНУБА стабільно тримається на п'ятій сходинці вже не перший рік поспіль. А Національний авіаційний університет цього року вперше потрапив до топ-5: порівняно з минулим роком він покращив свій результат на цілих 9 балів і піднявся на дві сходинки вгору (з 7 на 5 місце).

За матеріалом у "Сегодня"

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
Радует, что КПИ на первом месте, раньше этот ВУЗ имел сомнительную славу, хотя студентов готовили как следует.