Як написати резюме на мільйон доларів?

В яке резюме закохається кожен HR? Ми підготували для вас поради від Михайла Притули, НR- партнера Wargaming та екс-HR-директора телеканалу СТБ.

 

Кілька простих правил

1. Резюме повинно виглядати якомога дорожче. Рекрутер зацікавлений лише в ідеальному резюме. Воно має відображати ваші навички, найбільші досягнення в роботі та пояснювати, чому ви «той самий» працівник. Ознака ідеального СV: роботодавець хоче переглянути його щонайменше кілька разів і надіслати менеджеру.

2. Зробіть своє резюме 1 із 300. Рекрутер отримує сотні резюме на день, тому в нього немає часу перечитувати кожне від початку й до кінця. Він проглядає його дуже швидко, в надії побачити ключову інформацію та навички. Перше, на що роботодавець зверне увагу – фото, основна інформація про вас, попередній досвід роботи (посади, компанії й період роботи в них), освіта. Кожне резюме набирає певну кількість балів за цими параметрами – посаду отримає той, у кого їх у сумі буде більше.

3. Створюйте резюме згідно з особливостями професії. Оскільки кожна професія вимагає певних навичок – універсальних резюме не буває. Наприклад, якщо ви працюєте бухгалтером, то повинні бездоганно обчислювати – вкажіть це. Рекрутер звертає увагу на вміння, які необхідні саме для вашої професії.

4. Розкажіть свою історію успіху й перепишіть її 20 разів. Ніколи не розчленовуйте інформацію про ваші кар’єрні досягнення на окремі блоки. Зберіть усі робочі здобутки докупи – напишіть свою історію успіху. Найліпший результат зазвичай тоді, коли резюме переписують і доповнюють кілька разів.

5. Стиль письма. Найкращі резюме пишуть просто й без вихвалянь. Робіть речення короткими й уникайте зарозумілості. Пишіть самостійно та не копіюйте фрази, які ви знайшли в Інтернеті. Намагаючись висловитись якомога привабливіше, не забувайте про зміст і мету вашого резюме. А тим більше, ніколи не брешіть у CV!

6. Пам’ятайте про структуру. Текст повинен бути логічно зв’язаним, а структура складатися з чіткого плану: ПІБ, фото, контакти, ціль, ключові навички та досягнення, освіта, тренінги, досвід роботи й додаткова інформація (знання програм, мов тощо).

7. Оформлення має значення. Використовуйте 10 розмір шрифту Calibri чи Arial. Виділяйте основні розділи «жирним», не додавайте ніяких таблиць, застосовуйте маркеровані списки й зменшуйте посилання (переводьте у формат bit.ly, goo.gl). Не забувайте: ідеальний об’єм тексту – рівно 2 сторінки, а фото не повинно впадати у вічі (зробіть знімок на однотонному спокійному фоні).

 

Що зробить резюме більш цінним?

1. Підкріплюйте свої досягнення за допомогою цифр. Наприклад: «Коли я працював у “МакДональдсі” – посприяв підвищенню продажів “Біг Мак Меню” на 30%». Тобто, чітко та конкретно зазначайте що й наскільки покращилося завдяки вашій роботі. Важливо! Ніколи не пишіть про досягнення, котрі не стосуються посади, на яку ви претендуєте. Наприклад, якщо ви маєте навички продажу, а влаштовуєтеся журналістом.

2. Особисті якості й уміння. Спочатку визначте, людину з якими особистими якостями шукає HR. Якщо ви відповідаєте параметрам – сміливо вписуйте їх у резюме! Це додасть йому цінності. Крім цього, подумайте, які ваші здібності скоріш за все знадобляться на майбутній посаді та впишіть їх, зазначивши не більше 5-ти!

3. Вкажіть у резюме найважливіші функції, які вам доводилося виконувати. Спочатку пишіть про значні обов’язки (планування бюджету, розробка плану та стратегії тощо), а вже потім зазначайте маленькі доручення (підготовка фідбеку по роботі).

4. Посада й «гучна» організація – ваші козирі. Якщо ви раптом працювали у відомій компанії чи займали високу посаду – необхідно правильно подати це роботодавцю. Якщо ви були керівником – напишіть назву своєї посади так, як вона звучить іноземною мовою, а також вкажіть кількість ваших підлеглих. Наприклад, не «менеджер з маркетингу», а «бренд-менеджер». Якщо компанія, де ви працювали – не дуже відома, то згадайте в резюме її іменитих клієнтів (Coca Cola, IBM тощо).

5. Приберіть шаблонні фрази. Ніколи не пишіть словосполучення на кшталт: «відкрити свій потенціал», «покращити здібності у роботі» тощо. Загальні фрази аж ніяк не роблять ваше резюме особливим.

6. На що звернути увагу перед відправкою? Перш за все, перевірте формат документа, назву та орфографію. Щоб відобразилися орфографічні й граматичні помилки – натисніть F7 або Alt-CMD-L. Переконайтеся, що формат документу DOCX, а не будь-який інший. Назвіть файл за схемою: Прізвище_Ім’я_посада.

7. Додайте супровідний лист. Правильний лист може збільшити вартість вашого резюме на 20% та показати, що ви командний гравець. Коли пишете його, дотримуйтеся такої структури:

  • Хто я.
  • Що я зробив для компаній, в яких працював.
  • Що я можу зробити для вашої фірми.
  • Чому я хочу працювати саме у вас.
  • Пропозиції.

 

Фатальні помилки в резюме

1. Використовувати готове резюме. Сайти з пошуку роботи пропонують використовувати готову структуру CV, де потрібно лише заповнити необхідні поля. Це зекономить ваш час, проте не подарує омріяну роботу. Такі шаблони перевантажені логотипом сайту розробника й полями для другорядної інформації.

2. Абревіатури. Старайтеся використовувати їх якомога менше, бо рекрутер не може знати всіх скорочень. Наприклад, замість «НаУКМА» пишіть «Києво-Могилянська Академія».

3. lublukotikiv@gmail.com – ваша робоча пошта. По-перше, заведіть собі пошту на gmail.com. Ніяких yandex.com чи mail.ru. Перед символом @ зазначайте своє ім’я та прізвище.

4. Дата й причини попереднього звільнення. Вважається, що ви створюєте резюме ще до того як остаточно йдете з попередньої роботи. Коли ви пишете дату й причини звільнення – складається враження, що ви хочете виправдати себе. Навіщо? А раптом ви брешете й вас насправді звільнили через крадіжку канцтоварів? Не розповідайте чому ви пішли з роботи, доки вас не запитають.

5. Вказувати рекомендації. «Ви можете подзвонити моєму колишньому босу й дізнатися від нього про мої особисті якості» – неприпустима фраза в резюме. Ніхто не буде дзвонити вашим колегам, мамам, дідусям та сестрам, щоб поговорити про ваші навички.

6. Зазначати навчання в ПТУ. Не розписуйте місця отримання освіти дуже детально – вказуйте лише інформацію про вищу освіту.

7. Писати про перший досвід роботи. Називайте місця роботи лише за останні 10 років. Згадуйте в резюме найвідоміші компанії серед тих, в яких ви працювали, а також свої найвищі посади. Не пишіть у резюме історії про те, як ви продавали біляші, коли вам було 13.

Джерело: Studway

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.