"Подвоїти знання" коштує 15-66 тисяч гривень

Другу вищу освіту можна отримати набагато швидше, ніж першу, адже зарахування відбувається відразу на другий або третій курс. Тривалість навчання залежить від того, наскільки нова обрана професія споріднена із вже наявною. Так, якщо еколог забажає отримати диплом соціолога, то він, швидше за все, розпочне навчання з другого семестру третього курсу й отримає ступінь бакалавра вже через півтора року. А якщо той же еколог захоче перевчитися на фінансиста, то йому доведеться почати навчання з другого курсу.

Прийом документів до післядипломних навчальних закладів стартував 1 липня і в кожному ВНЗ триватиме десь місяць, а десь майже три. Навчання починається зазвичай у вересні або жовтні. Щоби вступити, достатньо принести документи і пройти професійну співбесіду. Як правило, до приймальної комісії необхідно подати: 

- заяву на ім'я ректора із зазначенням обраної спеціальності;

- копію диплома державного зразка про вищу освіту;

- копію додатка до диплома

- копію паспорта (1, 2, 11 сторінки);

- копію ідентифікаційного коду; 

- довідку з місця роботи або за місцем проживання (для тимчасово безробітних);

- медичну довідку за формою 086;

- 3-5 фотокарток 3х4 см.

Післядипломне навчання проводять спеціальні структурні підрозділи вищих навчальних закладів: факультети, відділення другої освіти або післядипломні інститути. У більшості провідних ВНЗ України такі підрозділи є.

Законом України "Про вищу освіту" передбачено безкоштовне здобуття лише однієї вищої освіти - за другу треба платити.

В Інституті післядипломної освіти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка розцінки такі:

- галузі "міжнародні відносини", "міжнародні економічні відносини", "міжнародне право", "міжнародна інформація", "міжнародний бізнес і правознавство" - 16,525 тис. грн/рік;

- "філософія" і "політологія" - 12 тис. грн/рік;

- "психологія", "фінанси і кредит", "облік і аудит" - 10,9 тис. грн / рік.

У Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" вартість перепідготовки за всіма наявними там спеціальностями становить 9,5-11 тис. грн/рік.

У Київському національному університеті будівництва і архітектури, де проводиться набір на всі факультети, крім архітектурного, навчання на денній формі полегшить гаманець на 10-12 тис. грн/рік, на заочній - на 6-7 тис. грн/рік.

В Інституті вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету другу вищу освіту з "економіки та підприємництва", "менеджменту й адміністрування", "правознавства" та "специфічних категорій" можна отримати за 6,456-20,81 тис. грн/рік.

В Інституті післядипломної освіти Національного авіаційного університету перепідготовка можлива за всіма акредитованими у ВНЗ спеціальностями. Ціни на навчання складають 5,720-8,520 тис. грн/рік.

"Найчастіше роботодавець не виставляє жорстких вимог до наявності декількох вищих освіт", - коментує консультант рекрутингового агентства "Персонал-Сервіс" Інна Чередниченко. За її словами, у більшості випадків отримання другого диплома не грає важливої ​​ролі при ухваленні рішення про прийом на роботу, а може бути лише невеликим плюсом. Але щоб не опинитися викинутим за бортом ринку праці, здобувачеві потрібно йти в ногу з динамічними умовами та критеріями роботодавців, відповідати постійно зростаючим вимогам.

 

За матеріалом у "Сегодня"

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.