Скільки коштує навчання у вузах за контрактом

У цьому році вступати на перший курс будуть 288977 осіб. Торік зовнішнє тестування здавали 297 тис. осіб, але документи до ВНЗ подавали більше людей (разом з магістрами та спеціалістами – близько 600 тис. осіб).

Розмір держзамовлення в 2014 році був немаленьким – 98700 бакалаврів, 50 тис. спеціалістів і 33 тис. магістрів. Цього року він буде приблизно тим же, але 20% всього держзамовлення віддадуть вузам, документи в які подадуть найсильніші абітурієнти. А вузам, які виявляться не настільки популярні в абітурієнтів, держзамовлення скоротять, а відповідно – студентам доведеться платити за своє навчання.

Поки не всі вузи визначилися з цінами на 2015-2016 навчальний рік. Так, Києво-Могилянська академія обіцяє опублікувати ціни ближче до термінів подачі документів. Частина університетів вартість навчання вже підвищила, а частина – вирішила залишити тими ж (див. інфографіку). Найдорожчими спеціальностями залишилися право, журналістика та міжнародні відносини в КНУ ім. Т. Шевченка: рік навчання коштує 30-35 тис. грн. Навчитися на юриста в НТУУ "КПІ" коштує 15 400 грн на рік.

У середньому ж в НТУУ КПІ контракт з навчання на денній формі буде коштувати від 8600 тис. грн. на рік до майже 15, 5. Заочникам навчання буде коштувати трохи дешевше - від 6 до 9 тис. на рік.

Одним з найдорожчих вузів України виявився КНУ ім. Т. Шевченка. Вчитися на денному там можна в діапазоні від 20 до 30 тис. грн. на рік, "заочка" трохи дешевше - від 15 тис. грн.

Національний університет харчових технологій трохи підняв ціни на контракт. Денне навчання коштуватиме 8200-6200 тис. грн., Заочне в 4300-12 тис. грн.

Не втримався від подорожчання і столичний торговий вуз. Вартість навчання в Київському національному торговельно-економічному університеті підняли в 2015 році в середньому на 2 тис. грн. Денний курс тепер коштує від 14,4 до 21 тис. грн., заочне відділення не подорожчало і коштує від 6600 тис. грн. до 7700 тис. грн.

Змінюється в 2015 році і список спеціальностей: замість 150 їх залишиться 112, і новий список вже затвердив Кабмін. Найближчим часом постанову має підписати прем'єр Арсеній Яценюк, сказав нам міністр освіти Сергій Квіт. Згідно з новим списком, в одну галузь об'єднали педагогічну освіту і фізичне виховання, а з 9 спеціальностей залишили 7. Об'єднали також культуру і мистецтво, залишивши 9 спеціальностей з 16.

Так, прибрали культурологію, народну художню творчість, а інформаційну діяльність об'єднали з бібліотечною справою. Скасували, серед іншого, 4 із 6 спеціальностей в міжнародних відносинах: міжнародне право, міжнародну інформацію, країнознавство та міжнародний бізнес. А рекламу і редакційне справу вивчатимуть тепер разом з журналістикою. Скасували і такі спеціальності, як економкібернетіка та міжнародна економіка.

Як пояснюють в МОН, зміни необхідні: випускникам вузів із занадто вузькими спеціальностями складно знайти роботу. В Асоціації роботодавців України згодні: "Вузькі фахівці – ризик для роботодавця, адже частина завдань може виявитися невідомою працівникові. Об'єднання спеціальностей цю проблему зніме".

Джерело: Сегодня.UA

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.