Україна в регіональному рейтингу вузів QS

6 вузів України увійшли до рейтингу кращих університетів Східної Європи та Центральної Азії

У грудні 2014 року були опубліковані результати міжнародного рейтингу кращих університетів країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії - QS University Rankings Emerging Europe and Central Asia 2014/15.

Цей рейтинг публікується вперше і є спеціальним рейтингом найкращих університетів європейських країн з ринковою економікою та країн Центральної Азії. Усього до рейтингу увійшло 100 вищих навчальних закладів.

Пілотна версія рейтингу використовує 9 груп показників, щоб відобразити основні пріоритети та завдання університетів у регіонах. Це такі групи показників, як академічна репутація, репутація у роботодавців, співвідношення викладачів і студентів, частка викладачів з науковим ступенем PhD, кількість публікацій на одного викладача, цитованість, частка іноземних викладачів, частка іноземних студентів, а також активність і вплив в інтернеті.

Найвищу серед українських вишів - 35-у позицію в рейтингу посідає Київський національний університет ім. Шевченко. Крім нього в рейтинг увійшли Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»Харківський національний університет ім. Каразіна,Сумський державний університетНаціональний університет «Львівська політехніка» (НУ ЛП), а також НТУ «Харківський політехнічний інститут».

Примітно, що 5 з 6 наведених вище вузів (крім Львівської політехніки) увійшли також і в міжнародний рейтинг вищих навчальних закладів QS World University Rankings 2014/15, який визначає результати діяльності університетів світу за основними академічним показниками.

Quacquarelli Symonds (QS) - британська консалтингова компанія, що займається глобальними дослідженнями, в тому числі і складанням QS World University Rankings - одним з чотирьох найважливіших освітніх рейтингів світу (поряд зі світовим рейтингом університетів Times Higher Education, Шанхайським рейтингом і U-Multirank).

Джерело: osvita.ua