Завтра в Україні завершується вступна кампанія

Завтра, 1 серпня, о 12 годині приймальні комісії українських вузів завершать прийом заяв від абітурієнтів.

Про рейтингові місця абітурієнти зможуть дізнатися вже в суботу, 2 серпня. Важливо знати, що 5 та 8 серпня рейтингові списки вузів будуть оновлюватися («друга і третя хвиля» – із списків виключать вступників, які не подадуть оригінали своїх документів до приймальних комісій у визначений час). Тож абітурієнт має можливість опинитись у списку рекомендованих для зарахування на бюджет не лише 2-го, а й 5 та 8 серпня.

Важливо, що абітурієнти, які знайдуть себе у списках 2 серпня, матимуть кілька днів, аби подати оригінали документів до приймальної комісії. Якщо цього не трапиться, 5 серпня до 12 години рейтингові списки повинні оновити: з них будуть виключені особи, які не подали в період з 2 до 4 серпня оригінали документів до вузу. У підсумку їх місця займуть абітурієнти, які у списку знаходились нижче, та сформується другий рейтинговий список. Абітурієнти, які побачили свої прізвища у списках 5 серпня, мають три дні (5, 6 та 7 серпня), щоб подати оригінали документів до приймальних комісій. Третій список буде оголошено 8 серпня до 12 години. Він буде складений із оновлених попередніх даних шляхом виключення тих абітурієнтів, які не подали документи до 8 серпня. У результаті в новий рейтинговий список знову повинні увійти абітурієнти, які знаходились у списку нижче. Якщо прізвища таких вступників з’являться у списку, у них буде три дні (8, 9 та 10 серпня) для того, щоби подати оригінали документів. Не пізніше 15 години 11 серпня вузи повинні видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджет.

Рейтингові списки оприлюднюються шляхом їх розміщення на веб-сайтах вузів. Зазначаються категорії списку.

Офіційним повідомленням про зарахування вважають оприлюдення рішень приймальних комісій на стендах вузів (ці рішення розміщуються також на веб-сайтах вузів). Рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилати повідомлення по телефону або ж по електронній пошті, однак це не є обов’язковим.

Із 12 серпня, після того, як завершиться зарахування «бюджетників», розпочнеться процедура зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання. Процедура триватиме до 18 серпня 2014 року, з тими ж принципами формування рейтингового списку, що й для вступників на бюджетну форму навчання.

За даними сайту Oсвіта.ua, станом на сьогодні, 31 липня, на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра абітурієнти подали понад 2 млн заяв, з них майже третина – в електронній формі. При цьому лідерами за кількістю поданих заяв стали ЛНУ ім. Франка, КНУ ім. Шевченка та НУ «Львівська політехніка».

Нагадуємо, щоб забезпечити контроль за проведенням вступної кампанії та надавати консультації громадянам, МОН відкрило гарячі лінії для абітурієнтів.

Телефони: (044) 481 32 15 (щодо вступу до вузів); (044) 279 16 56 і (044) 279 38 65 (щодо вступу до училищ); (044) 222 57 27 (Громадянська мережа «ОПОРА»).

 

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.