Визначення порогового бала зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів за принципом "склав/не склав" триватиме впродовж кількох тижнів після проведення тестування. Про це під час вебінару повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, розповідаючи про особливості визначення результатів ЗНО у 2015 році.
Лікарчук нагадав, що результати ЗНО, починаючи з 2015 року, будуть визначатися за допомогою порогового бала "склав/не склав". Абітурієнти, які не подолають пороговий бал, не зможуть вступати до вищих навчальних закладів цього року.
Результати ж тих, хто подолає пороговий бал, будуть визначатись за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. За словами директора УЦОЯО, пороговий бал буде визначено з кожного предмета після закінчення тестування.
Розповідаючи про систему визначення результатів ЗНО, Ігор Лікарчук повідомив, що в 9-ти регіональних центрах оцінювання якості освіти будуть створені групи експертів, кожна з яких складатиметься з 10-ти осіб. Експертами буде проаналізовано виконані завдання тесту та встановлено кількість тестових балів, що може набрати найменш підготовлений абітурієнт. Це й буде початком роботи з визначення порогу "склав/не склав".
На наступному етапі експерти співставлять результати складання тестів з усіх регіональних центрів та за математичними формулами визначать поріг. Визначення порогового бала буде здійснюватися не за одним методом, що давало б можливість встановити пороговий бал за 2-3 дні, а за більш складною процедурою, в основі закладено поєднання двох методів – К. Беука та В. Ангофа. Тому цей процес триватиме упродовж кількох тижнів.
Таблиця переведення тестових балів у рейтингові буде опублікована на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, однак тепер її результати будуть стосуватися лише тих, хто пройшов поріг "склав/не склав". Результати абітурієнтів, які не подолають цей поріг, у таблицю не увійдуть.
Також директор УЦОЯО зазначив, що на початку квітня на персональні електронні сторінки абітурієнтів будуть надіслані запрошення на пункти складання тестів зовнішнього оцінювання, однак з огляду на значне зростання поштових послуг поки не відомо, чи будуть цього року надсилатися паперові варіанти запрошень.
Джерело: Освіта.UA