Як "прокреслити" свій IT-профіль

У своїх високих вимогах до претендентів роботодавці залишаються непохитними. І одне з них, як стверджують експерти у сфері працевлаштування, наявність так званого "IT- профілю".

 

Особливість заявки на вакансію полягає в наявності "IT- профілю" - своєрідної візитівки фахівця. Під цим поняттям мають на увазі документ із перерахуванням проектів, у яких претендент був задіяний, і набутих у результаті роботи знань і навичок.

"Ви можете написати в такому ключі: шість місяців я працював над тим, три місяці - над цим. При цьому слід назвати ваші завдання, функції, вказати специфіку, масштаб і значення проектів, а також умови виконання роботи (приблизний бюджет, кількість осіб у команді, чи працювали ви з колегами з-за кордону, з якими складнощами довелося справлятися тощо", - пояснює німецька консультант з питань кар'єри Свенья Гоферт.

На відміну від інших спеціальностей, де третя сторінка в резюме додається за бажання і з метою підкреслити непересічність кандидата і справити враження на потенційного роботодавця, у сфері IT, поряд із мотиваційним листом і професійної біографією, додаткова сторінка зі списком проектів обов'язкова. Особливо - якщо документи подаються на вакансію, яка передбачає роботу за наймом. Для фрілансерів "IT -профіль" і зовсім замінює сторінку з професійної біографією.

Свій професійний досвід Свенья Гоферт радить описувати, переходячи від загального до приватного. У резюме - лише в загальних рисах (що входило у вашу сферу відповідальності, на стику яких дисциплін ви працювали), а всі подробиці - вже в "IT- профілі". Утім, якщо мова йде про більш просту роботу, як, скажімо, системне адміністрування, то докладний список виконаних проектів не потрібен - достатньо буде вказати в таблиці ваші знання програм. А ось в консалтингу без цього документа не обійтися.

Подібний список проектів вимагають як великі, так і середні підприємства. При цьому основна проблема при складанні "IT- профілю" - велика довжина цього документа, зазначає глава німецькогт Федерального об'єднання середніх IT-підприємств Олівер Грюн. Він радить добре вивчити оголошення про вакансії і писати заявку цілеспрямовано. З усього списку проектів слід вибирати ті, що найбільш релевантні для конкретної посади в конкретній фірмі.

Загалом же, за словами Олівера Грюна, у найбільш виграшному становищі сьогодні перебувають шукачі з широким профілем. Співробітник повинен не тільки володіти глибокими знаннями в своїй галузі, а й розбиратися у виробничих процесах. "У фахівців із СНД шанси знайти роботу хороші, насамперед завдяки сильній академічній підготовці. Але їм повинна бути знайома специфіка роботи німецьких фірм, німецька корпоративна культура " , - зазначає керівник Федерального об'єднання середніх IT- підприємств.

 

За матеріалом у "DW"

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.