Російських дипломів у ДНР/ЛНР не буде

Випускники вишів, які залишилися на території так званих ДНР і ЛНР, не отримають російські дипломи. Про це повідомляє сайт 62.ua.

Зокрема, видання зазначає: «Мрійники із ДНР і ЛНР, які закінчили місцеві "виші", сподівалися отримати дипломи про вищу освіту російського зразка. Проте у відповідь на запит із подібним проханням Міністерство освіти Російської Федерації відповіло категоричною відмовою».

62.ua публікує документ Міносвіти РФ, у якому вказано причину відмови: згідно із законами сусідньої країни, вона не видає своїх дипломів студентам, які закінчили іноземні вищі навчальні заклади. Власних же вишів у ДНР і ЛНР Росія відкривати не збирається.

Також наголошується, що деяким студентам вишів, які залишилися в Донецьку, керівництвом ДНР і ЛНР вже обіцяно видати дипломи одразу двох зразків – і російського, і українського. «Насправді такі студенти не отримають жодних дипломів», – пише видання.

Нагадуємо, для отримання диплома українського зразка МОН України рекомендує переводитися до вищих навчальних закладів на території, підконтрольній Україні.

Із основними питаннями, що виникають у студентів із зони АТО, та відповідями на них можна ознайомитися тут.