Десятка дивовижних професій, які хочеться опанувати

Хтось з абітурієнтів заглядає у рейтинг ВНЗ "Компас", щоб визначитися, куди піти вчитися, хтось бере приклад з успішних менеджерів, які здобули юридичну або економічну освіту. А хтось будує свою кар'єру, опанувавши унікальну професію, наприклад, аукціонника чи фахівця з прийняття рішень.

Наразі цим професіям навчають за кордоном, але світ стрімко змінюється, тому не дивуйтеся, якщо незабаром зустрінете оголошення про перший набір на наступні спеціальності.

Професійна няня

Sullivan University (Кентуккі, США)

Курс навчання триває 12 місяців, включає теоретичне і практичне вивчення предметів "Безпека та харчування", "Устрій сім'ї" та "Догляд за новонародженими". Студентам пояснюють премудрості догляду за маленькими дітьми, приготування дитячих сумішей, а також правильних стосунків з батьками та дітьми. Диплом професійної няні сертифікований Американською Радою шкіл няньок.

Фахівець у галузі поп-культури

Bowling Green State University (Огайо, США)

Ступінь бакалавра за спеціальністю "поп-культура" можна отримати після вивчення телешоу, кіно, автомобілів, музики, музеїв, біографій знаменитостей, видів дозвілля, глянцевих журналів і багато чого іншого, що може мати відношення до сучасної популярної культури та її історії. У розкладі студентів такі дисципліни, як "Дослідження в галузі популярної культури", "Вступ до популярного кіно" і "Поп-культура і ви". Засвоєні знання дозволяють випускникам університету будувати свою кар'єру в рекламному бізнесі, зв'язках з громадськістю, журналістиці, бібліотечній та музейній роботі.

Зброяр

Lassen Community College (Каліфорнія, США)

Курс навчання всім видам зброї, з нахилом до вогнепальної зброї та її реставрації, включає предмети: "Основи стрільби з гвинтівки", "Безпека при поводженні з вогнепальною зброєю", "Встановлення оптичного візира і візира-шукача".

Спеціаліст зі бродіння

Appalachian State University (Північна Кароліна, США)

Студентам викладають усі тонкощі ферментації і виробництва спиртних напоїв у навчальних курсах: "Соціальні наслідки споживання ферментованих напоїв", "Пивоваріння та аналіз",  "Виноградарство". Спробувати свої сили в створенні нових рецептів можна на пивоварні, яка перебуває у власності навчального закладу.

Канадознавець

Duke University (Північна Кароліна, США)

Одна з небагатьох у США можливостей отримати диплом спеціаліста по Канаді. Студенти вивчають курси: "Французька присутність у Північній Америці", "Кордони США та прикордоння", "Французька Канада на сцені й екрані".

Фахівець із прийняття рішень

Indiana University, (Індіана, США)

Основна увага в курсі навчання приділяється побудові математичних моделей і аналітичних міркувань, що стосуються вирішення таких завдань, як, наприклад, організація каналу поставок, використання інформаційних технологій, маркетинг і т. д. Студенти вивчають дисципліни "Дослідження діяльності", "Організація роботи та контролю", "Побудова моделей". Дипломовані фахівці повинні консультувати бізнесменів, допомагаючи знаходити єдино правильне рішення у складній ситуції.

Фахівець із "Бітлз"

Liverpool Hope University (Англія)

Будь-який шанувальник творчості "Бітлз" знає менше, ніж магістр із Джона, Пола, Джорджа та Рінго з легендарної "ліверпульської четвірки". Для отримання такого освітнього ступеня студенти університету вивчають дисципліни: "Ліверпуль і творчість "Бітлз", "Музикознавство і "Бітлз".

Фахівець у галузі сексу

San Francisco State University (Каліфорнія, США)

Отримати диплом магістра-сексознавця можна лише вивчивши все, що стосується репродукції, інтимних стосунків і гендерних ролей в історичному, культурному, соціальному та моральному контекстах. Серед курсів програми досліджень сексуальності - "Основи сексуальності людини", "Біологія сексу і гендерні ролі", "Роль сексу у стосунках".

Аукціонник

Harrisburg Area Community College (Пенсильванія, США)

Після двох років навчання випускники  вміють не лише швидко говорити, але і визначати справжню вартість речей, організовувати торги та проводити аукціони. Навчальні курси включають дисципліни: "Спілкування з публікою", "Закони продажів з аукціону" і "Підготовка до аукціону".

Ляльковод

University of Connecticut (Коннектикут, США)

Зі ступенем бакалавра або магістра лялькового мистецтва випускник університету не зганьбиться навіть у всесвітньо відомому "Маппет-шоу". Школа драматичного мистецтва діє в університеті з 1964 року. Студентам викладають історію костюма, основи освітлення та декорації сцени, виготовлення і майстерність маріонетки.