За кого не проти поборотися кращі університети країни. ФОТО

Сьогодні Апеляційна комісія Українського центру оцінювання якості освіти розгляне останні скарги учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Але вже відомі імена деяких абітурієнтів, чия перемога над тестами стала безапеляційною і за яких не проти поборотися кращі університети країни.

Анастасія Щепіна, ліцей "Ерудит", Донецьк.

Загальна оцінка - 782 бали, історія України - 200 балів.

Настя сама з Макіївки, але останні роки жила в гуртожитку донецького "Ерудита".

"Цьогоріч тести не були такими вже й складними, але їх треба було уважно прочитати і зробити свої висновки, - каже. - У гарному складанні тестів головне - системна робота хоча б упродовж останнього року".

Утім, на одну маленьку хитрість дівчина все-таки пішла: у ніч перед тестуванням поклала під подушку аркушик, на якому написала: "Хочу скласти на 200 балів!"
Анастасія поки не визначилася з майбутньою професією, але в будь-якому випадку це буде гуманітарний напрям: перекладач, історик чи політолог. Навчатися Анастасія Щепіна прагне у київському вищому навчальному закладі.

Олександр Завалістий, Христинівська спеціалізована школа I-III ступенів №1 ім. О. Корнійчука (Черкаська область).

Загальна оцінка - 794,7 бала, фізика та математика - по 200 балів.

Олександр захоплюється фізикою, багато читає спеціальної літератури. Закінчив музичну школу по класу гітари, є лауреатом обласного конкурсу солістів-виконавців дитячих музичних шкіл області.

- Не скажу, що була якась система у моїй підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання. Я просто любив те, чим займався. Багато готувався вдома, але і до репетиторів ходив. Не сидів над підручниками цілодобово, завжди знаходив час для відпочинку і прогулянок, - розповідає Олександр. - Головне - починати готуватися до ЗНО заздалегідь. Не зубрити, а намагатися вникнути в матеріал, у його суть.

Олександр Завалістій ​​планує вступити до
Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на фізичний факультет. А ступінь магістра парубок хоче здобути в європейском університеті.

Антон Юрченко-Титаренко, загальноосвітня школа  I-III ступенів № 6, Чернігів.

Загальна оцінка - 798,5 бала. Математика, українська мова та література - по 200 балів.

- До тестів почав готуватися близько двох років тому. Але в основному працював не так заради ЗНО, скільки через олімпіади. Відвідував репетиторів, багато вчився і вдома, - розповідає Антон. - Я б не сказав, що процес підготовки мав якусь чітку систему, на кшталт "три години математики - відпочинок - три години української". Уже безпосередньо перед тестуванням вчителі та репетитори звертали увагу саме на те, що потрібно. Якщо чесно, ці тести у принципі досить легкі - лякає саме обсяг матеріалу.

Антон Юрченко-Титаренко хоче стати фінансовим аналітиком. Оригінали документів уже подав до Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на механіко-математичний факультет. Парубок уважає, що саме там отримає фундаментальну математичну базу для економічних досліджень. Також хоче паралельно - заочно - навчатися у Чернігівському державному інституті економіки та управління.

За матеріалами у  "ПедПресі" та "Вісті"

Останній хлопець 2 роки до тестів готувався. Значить він не такий вже і розумний.
Ну, Тетяна, ви даєте! Він же сказав, що готувався більше до олімпіад. Це 10-11 класи як раз